10 rzeczy z których nie powinnaś (i nie musisz!) się tłumaczyć.

Żyjemy w świecie, w którym na okrągło tłumaczymy się z tego jak wyglądamy, co robimy i jak postępujemy. Wystarczy jedno krzywe spojrzenie albo czyjś komentarz, a już w głowie mamy swój scenariusz tłumaczenia. A przecież nie robimy nic złego!

Czas to zmienić i zacząć w końcu cieszyć się życiem. Bez przejmowania się co inni o Tobie pomyślą. Bo kiedy jak nie teraz?!

Oto lista dziesięciu rzeczy, z których od dziś przestajesz się tłumaczyć. Wydrukuj, powieś na lodówce i codziennie rano przeczytaj.

 

1. Czas wolny
Po przyjściu z pracy masz ochotę leżeć do końca dnia na kanapie, jeść popcorn i oglądać seriale? Super, każdy czasem tak ma! Jest to całkowicie normalne, nie daj się zwariować. Nie zawsze Twój czas musi być twórczy i produktywny. Nie ma w tym nic złego.

2. Makijaż i dbanie o wygląd
Nigdy nie lubiłaś farbować włosów, manicure hybrydowy to dla Ciebie czarna magia, a makijaż znasz tylko z pierwszych stron gazet? Stawiasz na naturalność? Masz do tego prawo!

3. Dieta odchudzająca i aktywność fizyczna
Obecnie każdy ma opłacony karnet na siłownię. Z każdej strony atakują nas zdjęcia smukłych sylwetek. Diety pudełkowe, wyszczuplające legginsy na jogging i maty do ćwiczeń. Nie tłumacz się nikomu, jeśli Ciebie to nie kręci. Nie każda kobieta musi zostać gwiazdą fitnessu! Ważne, abyś była zdrowa i wszystkie badania wychodziły w porządku.

4. Zakupy, zakupy i jeszcze raz… zakupy
„Znowu masz nową torebkę?”
„Firmowe buty? Kupiłam identyczne za połowę ceny. ”
„Po co Ci kolejne jeansy, skoro stare masz nieznoszone?”
Ludzie uwielbiają komentować to, na co wydajesz swoje pieniądze. Nie tłumacz się! Pracujesz uczciwie i jeśli masz ochotę kupić sobie kolejne szpilki, to nic nie stoi na przeszkodzie.

 

5. Kiedy ślub? A kiedy dzieci?
Nie raz słyszysz pytania, szczególnie na imprezach rodzinnych. Zawsze jest tak, że to Ty czujesz się zawstydzona, tymczasem powinno być odwrotnie. Nie każdy chce mieć męża/nie każdy chce mieć dzieci i to jest jak najbardziej w porządku!

6. Wakacje
Ludziom nigdy nie dogodzisz. Jedziesz w góry, to zapytają, czemu nie nad morze. Lecisz na urlop za granicę to dziwią się, czemu nie spędzasz wakacji w Polsce. Wyluzuj i nie tłumacz się. Gdziekolwiek nie pojedziesz, złośliwe osoby i tak będą komentować.

7. Wychowywanie dziecka
Często słyszysz przechwałki, że syn koleżanki już od miesiąca chodzi, a Twój dopiero raczkuje. Zdziwienie, że córka sąsiadki już dawno jest odpieluchowana, a Twoje dziecko dalej w pampersie. Złote rady, które nic dobrego nie wnoszą. Inni ludzie chcą się dowartościować Twoim kosztem. Odpuść, szkoda nerwów. Najlepiej od razu zmień temat! W ten sposób pokażesz, że taka rozmowa nie robi na Tobie żadnego wrażenia.

8. Imprezowy styl życia
Nadchodzi piątek, znajomi pytają do którego klubu się dziś wybierasz. A Ty znowu jesteś zakłopotana, bo nie planujesz żadnej imprezy. Boisz się o tym powiedzieć, więc na szybko się tłumaczysz. Pora to zmienić. Nie każdy musi lubić głośną muzykę i tańczenie do rana w asyście innych ludzi. Jest to w porządku!

 

9.Wiara
Modlitwa jest dla Ciebie ważna, co niedzielę jesteś w kościele, a co roku na pielgrzymce? Albo wręcz przeciwnie – z kościołem Ci nie po drodze i chodzisz tam jedynie na śluby i pogrzeby? Wiara jest Twoją indywidualną sprawą. Nie musisz z nikim dzielic się przemyśleniami na ten temat.

10. Polityka
Najbardziej burzliwy temat obecnych czasów. Kiedy znów zbliżają się wybory a Ty dookoła slyszysz, która partia polityczna lepsza/gorsza… Jeśli nie jesteś tym tematem zainteresowana, to wcale nie musisz zabierać glosu w tej sprawie!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię