Kolejny łańcuszek na Facebooku. To fejk

0
289
źródło: pexels.com

Konformizm to drugie imię polskich użytkowników Facebooka. Namiętnie udostępniamy wszelkiego rodzaju obwieszczenia i pseudo-prawnicze łańcuszki. Nie inaczej jest tym razem.

Na profilach wielu naszych znajomych można przeczytać oświadczenie o następującej treści:

Zalecane przez adwokata. UWAGA: Facebook jest już podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą publikować notatkę, jak ta. Jeśli nie masz opublikowanego oświadczenia co najmniej raz, będzie on rozumiał, że technicznie zezwalasz na wykorzystywanie zdjęć, jak również informacje zawarte w Twojej aktualizacji statusu profilu. Oświadczam, że nie wyrażam zgody, aby Facebook używał moich zdjęć ani jakichkolwiek informacji zawartych w moim profilu, moich aktualizacjach i statusach! Zróbcie kopiuj wklej! Nie udostępniaj.

To fejk. Łańcuszek nie ma nic wspólnego z polityką prywatności społecznościowego giganta. To psikus a jego autor może być z siebie dumny.

Powód? Prawo autorskie, w zgodzie z którym stoi regulamin Facebooka: Użytkownik jest właścicielem treści, które tworzy i udostępnia na Facebooku oraz w innych produktach Facebooka, z których korzysta, i żaden zapis niniejszego Regulaminu nie pozbawia użytkownika praw do jego własnych treści. Użytkownik może udostępniać swoje treści dowolnej osobie i w dowolnym momencie – czytamy w regulaminie.

Publikowanie łańcuszków na Facebooku w żaden sposób nie wpływa na naszą prywatność. Lepiej pochwalić się nowym zdjęciem z wakacji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię