Za co kochasz Amerykę?

źródło: pexels.com

Każdy z nas pamięta dzień, w którym po raz pierwszy odwiedził Stany Zjednoczone. Pierwszy lot, ekscytację z nim związaną, pierwsze spotkanie z U.S. Customs and Border Protection (dla niektórych wcale nie takie przyjemne) i upragnioną pieczątkę w paszporcie z napisem „admitted”.

A za co kochamy Amerykę? Odpowiedź na to z pozoru łatwe pytanie dla wielu z nas może nastręczać trudności. Czy za amerykański luz? Za przyrodę? Za kulinarne wyzwania? Za długie po horyzont autostrady? A może za kulturę? Muzykę? Kinematografię i jej wpływ na resztę świata?

Jednego Amerykanom nie można odmówić – umiejętności kreowania wizerunku własnego kraju. Wszak właściwie w każdym filmie „made in USA” pojawia się jakiś amerykański symbol – flaga, hymn, Statua Wolności w Nowym Jorku, knajpka, motel, a z głośników dudni amerykańska muzyka. Często łatwiej nam wymienić tuzin amerykańskich aktorów niż kilku z naszego polskiego podwórka. I nie ma się co oburzać, jesteśmy bombardowani Ameryką od dzieciństwa.

A za co Wy kochacie Amerykę? Czekamy na komentarze. Najlepsze nagrodzimy gadżetami Amerykapopolsku.com. Do dzieła, rodacy!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię