Plany Apple na 2019 rok

0
405
Czas czytania około 2 minut

Apple przygotowuje na 2019 rok mnóstwo nowych produktów. Planowane są trzy iPhone’y, MacBook Pro z odświeżonym designem i 16-calowym ekranem oraz co najmniej cztery nowe iPady. Powraca również temat ładowarki AirPower. Firma jest też w trakcie prac nad nowym monitorem z ekranem o rozdzielczości 6K.

Prawdopodobnie we wrześniu 2019 roku czeka nas premiera trzech nowych iPhone’ów, które zastąpią Xs, Xs Max i Xr. Będą to modele z ekranami o przekątnych 5,8″, 6,1″ i 6,5″. Następca iPhone’a Xr otrzyma ekran LCD. Co ciekawe, podobno zabraknie portu USB typu C. Apple pozostanie w tym roku przy złączu Lightning, mimo tego, że porzuciło je w 2018 roku w iPadach Pro.

Jeden z nowych iPhone’ów będzie miał potrójny aparat fotograficzny. Trzeci obiektyw będzie szerokokątny, co pozwoli na robienie szerszych zdjęć. Wprowadzone zostaną większe baterie, a nowe telefony z iOS będą obsługiwać odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Ma też pojawić się udoskonalone Face ID, które zapewni lepszą dokładność.

Apple pracuje także nad nowym MacBookiem Pro, który otrzyma odświeżony design. Komputer dostanie ekran o przekątnej około 16-16,5″. Możliwe jednak, że nowego MacBooka Pro zobaczymy nie w tym roku, a w przyszłym roku. W przypadku 13-calowych MacBooków ma pojawić się opcja z 32 GB pamięci RAM.

Fanatycy spodziewają się  także nowego monitora, co oznacza, że Apple jednak całkowicie nie zrezygnowało z tej kategorii urządzeń. Nowy monitor ma dostać ekran o przekątnej 31,6″ i zapewni obsługę rozdzielczości do 6K.

Trwają również prace nad nowymi iPadami, zarówno z niższej, jak i wyższej półki cenowej. W sprzedaży pojawi się iPad mini 5 z nowym, szybszym procesorem. 9,7″ iPad ma zostać zastąpiony przez model z ekranem o przekątnej 10,2″.

AirPower to ładowarka bezprzewodowa Apple, którą zapowiedziano we wrześniu 2017 roku. Niestety dalszych szczegółów o tym urządzeniu nie usłyszeliśmy. Ming Chi Kuo twierdzi, że jej premiera w pierwszej połowie tego roku jest niemal pewna. Wraz z matą ładującą mają pojawić się także nowe słuchawki AirPods. Otrzymają one łączność Bluetooth 5.0 oraz nowe etui, które pozwoli na jego bezprzewodowe ładowanie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię