Tulia zaśpiewa dla Polski na Eurowizji. Mamy szansę?

0
365
Czas czytania około < 1 minuta

Tulia Biczak, Patrycja Nowicka, Joanna Sinkiewicz i Dominika Siepka będą reprezentować Polskę podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy dziewczyny z zespołu Tulia rozłożą konkurencję na łopatki? O tym przekonamy się już 18 maja. 

Tulia to żeński zespół folkowy, założony w 2017 roku w Szczecinie. W październiku 2017 panie nagrały nietuzinkową wersję utworu “Enjoy the Silence” zespołu Depeche Mode. Teledysk do piosenki obejrzało ponad 3,6 mln osób na całym świecie:

W maju 2018 roku Tulia wydała debiutancką płytę zatytułowaną po prostu “Tulia”, na której wylądowały covery znanych piosenek i kilka autorskich kompozycji. Kwartet zmierzył się m.in. z twórczością Dawida Podsiadły, Seweryna Krajewskiego, Roberta Gawlińskiego, Agnieszki Chylińskiej czy zespołu Metallica. Album pokrył się platyną.

Tulia będzie reprezentować Polskę podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Avivie. Cały czas nie wiadomo, z jaką piosenką. Jedno jest pewne – utwór będzie radosny – zapewniają wokalistki. Jednak gdyby zwycięzców festiwalu wybierali bukmacherzy – polskie dziewczyny nie miałyby na Eurowizji żadnych szans. Bukmacherzy dają Tulii jedynie 1 proc. szans na wygraną – informuje portal interia.pl. Pozostaje nam liczyć na cud.

Przypomnijmy, że Polska bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Polscy reprezentanci nigdy nie zajęli na festiwalu pierwszego miejsca. Najwyżej – bo na drugim miejscu – uplasowała się w 1994 Edyta Górniak z piosenką “To nie ja”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię