Bogusław królem wyborów: „Nie startuję, tak se wiszę”

screen za: Facebook.com

Bogusław Ciok przebił wyborczy balon. W Katowicach rozwiesił banery ze swoim zdjęciem. „Kandydat niegłosujących Bogusław. Nie startuję, tak se wiszę” – takim napisem opatrzone są plakaty.

Kim jest tajemniczy Bogusław? Kiedyś był przedsiębiorcą, dziś żyje z oszczędności. Nie podoba mu się system wyborczy, w którym partie polityczne rozdają karty. Zdaniem Bogusława zwykły obywatel nie ma tym systemie nic do powiedzenia, dlatego postanowił działać: „Chcę zachęcić tym happeningiem do uczestnictwa w wyborach i głosowania, ale nie na jedynki, dwójki, trójki, czwórki, albo tych z ostatnich na listach, bo ich tam umieścili prezesi. Zachęcam do głosowania na tzw. wypełniaczy listy. Bo ona musi mieć dziesięciu kandydatów, w tym cztery kobiety, bo parytet musi być zachowany. Chodzi o to, że cały ten system jest do…” – cytuje słowa Bogusława Cioka „Super Express”.

Złych polityków wybierają dobrzy ludzie co nie chodzą na wybory. Dodatkowo ci niegłosujący nie mieli dotychczas swego kandydata. No to wisim sobie.

Banery Bogusława wiszą od kilku dni w Katowicach nielegalnie, ale jeszcze nikt ich nie zdjął. Kandydat niegłosujących namawia innych do wzięcia udziału w happeningu:

Bardzo by mi było miło, gdyby ktoś jeszcze powielił moją akcję ale z własną buźką i imieniem. Mieszkańcom okolicy mogę przekazać kontakt na drukarnię, myślę, że koszt jednego banera nie przekracza 20 zł, nawet w innych drukarniach – napisał na Facebooku Bogusław Ciok.

Bogusław Ciok jest aktywny na portalach społecznościowych. Komentuje kampanię wyborczą i wytyka politykom błędy: Nie dajmy się omamić hasłami tak górnolotnymi, że aż niemożliwymi do realizacji – punktuje kandydat niegłosujących.

1 KOMENTARZ

 1. Ten, kto nie zna demokracji: „nie głosujesz?
  Nie masz racji! Oddasz głos, cos jednak robisz,
  kogos do władzy sposobisz!”.
  Sa wybory złe i lepsze, jak w zyciu:
  perły przed wieprze.
  Kto sie nigdy nie pomylił, omija stada matołow
  niech zapomni o Człowieku i nadaje dla Aniołow !

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię