Rekordowa kolejka na O’Hare. Miny pasażerów mówią wszystko

Najpierw bilet, później całe mnóstwo przygotowań, wreszcie wylot, kilkanaście godzin w podróży (wliczając odprawę) i w końcu upragnione lądowanie. Idę o zakład, że każdy z nas przeżył to na własnej skórze (i na własnym portfelu, i na własnym paszporcie).

To w Chicago bywa szczególnie uciążliwe. Lądowanie, rzecz jasna. I wcale nie chodzi o turbulencje, lecz o ogromne kolejki do okienek z rzucającym się w oczy napisem „Immigration”. Nikogo nie obchodzi, jakie masz obywatelstwo i ile paszportów w kieszeni. Masz odstać swoje i spotkać się z urzędnikiem imigracyjnym. Nawiasem mówiąc urzędnicy imigracyjni na całym świecie są fajni. A najfajniejsi są ci w Chicago.

Jak długie są kolejki do odprawy na lotnisku O’Hare? Cholernie długie. Trzeba odstać swoje, średnio – pół godziny. Posiadaczy wiz specjalnych to nie dotyczy.

Jednemu z internautów oczekiwanie na odprawę tak się dłużyło, że postanowił nagrać rekordową kolejkę na chicagowskim lotnisku. Terminal 5 przeżył prawdziwe oblężenie. Na szczęście podobne korowody należą na O’Hare (raczej) do rzadkości. Ta kolejka przytrafiła się trzy lata temu. Miny pasażerów mówią wszystko.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię