Marzysz o wizie USA? Pokaż swoje konto na Facebooku

źródło: Envato Elements

Stany Zjednoczone zaostrzają politykę imigracyjną. Każdy, kto będzie ubiegać się o amerykańską wizę, będzie musiał podać m.in. dane kont na portalach społecznościowych. Ale to nie wszystkie niespodzianki, które czekają osoby pragnące odwiedzić USA.

Zmiana przepisów została wymuszona przez administrację Donalda Trumpa i wdrożona przez Departament Stanu USA.

Nowe wnioski wizowe już obowiązują – podaje portal amerykapopolsku.com. Formularze DS-160 zostały uzupełnione o nowe punkty. Starając się o amerykańską wizę trzeba podać nazwy wszystkich kont na portalach społecznościowych. Urzędnicy prześwietlą aktywność potencjalnych turystów na Facebooku, Instagramie, Twitterze, itd.
Osoby ubiegające się o wizę muszą dodatkowo podać adresy wszystkich kont e-mailowych i numerów telefonów, z których korzystały przez ostatnie 5 lat.
Formularze wizowe zostały rozbudowane o nowe informacje. Co istotne we wnioskach nadal znajdują się pytania, które dotyczą potencjalnej działalności terrorystycznej osób ubiegających się o wizę i członków ich rodzin. Starając się o amerykańską wizę trzeba odpowiedzieć na kilkadziesiąt (często niedyskretnych) pytań.

Zaostrzona kontrola obejmie wszystkie kraje, których obywatele są objęci obowiązkiem wizowym.

Przypomnijmy, że Polska pozostaje jednym z niewielu europejskich krajów, których obywatele potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz do USA nie wjadą także obywatele Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Cypru. Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, priorytetem.

Coraz bliżej zniesienia wiz. Ambasador USA przyjmowała w okienku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię