Rowerem nago przez Chicago. Mamy nagranie

Kto powiedział, że publiczne pokazywanie się nago jest w Chicago zabronione? Co najmniej raz w roku można się rozebrać do rosołu i pedałować przez miasto. W sobotę 8 czerwca odbyła się 16. edycja World Naked Bike Ride Chicago.

Chicagowski rajd jest częścią międzynarodowej akcji World Naked Bike Ride (Światowy Przejazd Rowerem Nago).

W ramach wydarzenia rowerzyści promują ekologiczny styl życia. Cel rowerowego zamieszania jest prosty – pokazać, że po mieście da się poruszać bez samochodów i zwrócić uwagę na piękno ludzkiego ciała – wyjaśnia portal amerykapopolsku.com.

Według organizatorów i uczestników Naked Bike Ride Chicago rowery są idealną alternatywą dla kopcących samochodów. Naga przejażdżka to także chęć zwrócenia uwagi na to, że Ameryka i Amerykanie są kompletnie uzależnieni od benzyny. I nie wyobrażają sobie życia bez samochodów. A to przecież jest możliwe.

Akcja World Naked Bike Ride nabrała globalnego charakteru w 2004 roku, kiedy rozebrani do rosołu rowerzyści demonstrowali na czterech kontynentach, w dziesięciu krajach i dwudziestu ośmiu miastach. W USA nagie przejażdżki odbywają się w Nowym Jorku, Chicago, Oregonie, Portland i Austin.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię