Nowy Jork zalegalizuje prostytucję? Jest projekt przepisów

źródło: Envato Elements

Szukuje się prawdziwa rewolucja. Do nowojorskiej legislatury wpłynął projekt przepisów legalizujących świadczenie usług seksualnych za pieniądze. W myśl zaproponowanych rozwiązań prostytucja ma zostać zdekryminalizowana.

Tym samym osoby świadczące usługi seksualne jak i ich klienci nie podlegaliby żadnej karze – czytamy na portalu fox32chicago.com. 

Zwolennicy legalizacji prostytucji argumentują, że osoby świadczące usługi seksualne często robią to, by móc godnie żyć. „Chcemy żyć, być wolni i bezpieczni” – argumentuje TS Candi, która w przeszłości zajmowała się prostytucją. Kobieta zaczęła świadczyć usługi seksualne w wieku zaledwie trzynastu lat. Zmusiła ją do tego sytuacja finansowa.
Wnioskodawca zmian w przepisach, demokrata Richard Gottfried podkreśla, że zakazanie prostytucji zmusiło osoby świadczące usługi seksualne do pracy w niebezpiecznych dla zdrowia i życia warunkach. Według Gottfrieda państwo nie powinno w żaden sposób ingerować w relacje seksualne między dorosłymi obywatelami nawet wtedy, kiedy jedna z osób płaci za seks.

Przeciwniczka legalizacji płatnych usług seksualnych Judy Harris Kluger argumentuje, że „prostytucja powoduje długoterminowe szkody psychologiczne i fizyczne” – donosi portal amerykapopolsku.com.

Prostytucja w Stanach Zjednoczonych jest nielegalna i poza kilkoma hrabstwami w Nevadzie – ścigana.
W Nevadzie prostytucja jest legalna od 1971 roku pod warunkiem, że usługi seksualne nie są świadczone w miejscach publicznych. W Luizjanie prostytutki trafiają na listę przestępców seksualnych. W Kalifornii z kolei zarówno prostytutce jak i jej klientom w najgorszym wypadku grozi kara do roku więzienia. Sutenerzy mogą trafić za kratki nawet na 6 lat. Recydywiści posiedzą dłużej.
Na początku XX wieku prostytucja była w Stanach Zjednoczonych legalna. Zdelegalizowano ją w latach 1910-1915. Pomimo zakazów i aresztowań świadczenie usług seksualnych jest w USA popularne. Liczbę prostytutek w Stanach Zjednoczonych szacuje się na pół miliona.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię