Będzie nowy Air Force One. Trump ujawnia szczegóły

Większy, lepszy, bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny – taki będzie nowy Air Force One. Prezydent Donald Trump pokazał telewizji ABC News projekt nowego samolotu.

Air Force One odleci w zupełnie nowych barwach. Od 2024 roku najważniejszy samolot w Stanach Zjednoczonych będzie biało-czerwono-niebieski. Błękitno-białe malowanie odejdzie do lamusa.

Obecne dwa Boeingi 747-2G4B, oznaczone VC-25A, latają od 1990 roku. Maszyny mają prawie 30 lat, więc Donald Trump postanowił zadbać o kolejnych prezydentów i kupić im nowe samoloty.

Wikimedia Commons, VC-25A

To jest Wasz nowy Air Force One i robię to dla innych prezydentów, nie dla siebie – powiedział Trump w wywiadzie dla ABC News.

Trump zmienił malowanie maszyny. Malowanie, które zostało wybrane za kadencji Johna F. Kennedy’ego. Złośliwi twierdzą, że nowy Air Force One będzie latał w barwach, w których latały samoloty linii Trump Shuttle w latach 1989-1992.

Wikimedia Commons, Boeing 727-225 linii Trump Shuttle, Miami, 1989

Dwa nowe samoloty prezydenckie będą kosztować 5,3 mld dolarów i mają wejść do służby we wrześniu 2024 roku. A więc cztery miesiące przed końcem drugiej kadencji Donalda Trumpa. Jeśli obecny prezydent USA zostanie wybrany na drugą kadencję.

To jest 747, ale znacznie większy – pochwalił się Trump – jest kilka tajemnic, o których nie powinniśmy mówić – zażartował.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię