Trump zapowiedział milionowe deportacje

źródło: pixabay.com

Sondaże lecą na łeb, więc trzeba działać. Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że w przyszłym tygodniu służby rozpoczną „usuwanie” milionów nielegalnych imigrantów z USA.

W przyszłym tygodniu ICE rozpocznie proces usuwania milionów nielegalnych obcych, którzy bezprawnie dostali się do Stanów Zjednoczonych 

– napisał Donald Trump. 

Zapowiedź pojawiła się krótko po opublikowaniu niekorzystnych dla Trumpa sondaży przedwyborczych. Wynika z nich, że w hipotetycznym starciu prezydenckim Donald Trump przegrałby zarówno z Joe Bidenem, jak i Bernie Sandersem – obaj demokraci uzyskali po 49 proc. poparcia zaś Trump – odpowiednio 39 i 40 proc.

12 milionów nielegalnych imigrantów

Według szacunków ICE (Agencji ds. Imigracji i Ceł) w Stanach Zjednoczonych przebywa nielegalnie 12 milionów osób, głównie z krajów Ameryki Środkowej i Meksyku.

Co warte podkreślenia władze Meksyku zapowiedziały rozmieszczenie oddziałów Gwardii Narodowej na swojej południowej granicy. Ma to powstrzymać imigrantów przed dostaniem się na terytorium USA.

Trump postawił Meksykowi ultimatum w tej sprawie grożąc nałożeniem karnych ceł na meksykańskie towary.

Imigrantów, którzy chcą się dostać do USA, ma zatrzymywać na swoim terytorium Gwatemala. Według przedstawicieli Human Rights First, amerykańskiej organizacji broniącej praw człowieka, będzie to niemożliwe.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię