Wizy do USA będą zniesione. Znamy terminy

amerykapopolsku.com

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, po raz kolejny obiecała zniesienie wiz. Obowiązek wizowy dla Polaków zniknie najpóźniej za dwa lata. To wtedy kończy się kadencja obecnej ambasador.

– Mogę wam powiedzieć, zanim odejdę z tego stanowiska, obowiązek wizowy będzie zniesiony – powiedziała Georgette Mosbacher w wywiadzie dla TVN24.

Polska pozostaje jednym z niewielu europejskich krajów, których obywatele potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz do USA nie wjadą także obywatele Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Cypru. Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla ambasador Georgette Mosbacher priorytetem.

Przypomnijmy, że ambasador USA jest zaangażowana w kampanię #VisaWaiverDlaPolski. W maju Georgette Mosbacher osobiście odprawiała interesantów, którzy ubiegali się o amerykańską wizę.

Jedyne, co pozostaje do zrobienia to obniżenie progu odmów poniżej trzech procent. Jest już blisko to tego wyniku – dodała Mosbacher w rozmowie z TVN24.

Zniesienie wiz do USA – warunki

Polska i Stany Zjednoczone powinny wspólnie wprowadzić w życie określone umowy związane z bezpieczeństwem, współpracą organów ścigania i innymi porozumieniami rządowymi. Wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych liczony od października do września musi spać poniżej 3 procent.

W analogicznym okresie 2018 roku odsetek odmów wyniósł nieco poniżej 4 procent.

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię