Floryda dała licencję na zabijanie. Ten gatunek musi zniknąć

źródło: Envato Elements

Władze Florydy uznały legwana zielonego za gatunek inwazyjny i zachęcają mieszkańców do zabijania jaszczurek. Inicjatywę wspiera Florida Fish and Wildlife Conservation Commission – organizacja, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody.

W specjalnej dyrektywie eksperci przyznają, że legwan zielony to szkodnik i należy go tępić. Jaszczurki można bezkarnie zabijać, nie można się jednak nad nimi znęcać. Należy pozbawiać je życia w miarę szybko i bezboleśnie.

Legwan zielony jest roślinożercą. Jego przysmakami są liście, kwiaty, owoce i pędy roślin. Często spotykany jako zwierzę domowe. Rośnie szybko – dorosłe legwany mają średnio po 1,5 m długości, rekordziści – nawet 2 m.

Na wolności legwany zielone żyją około 10 lat, w niewoli – nawet dwa razy dłużej. Pomimo swojej nazwy mają różne barwy – mogą być niebieskie, brązowe a nawet czarne. W zależności od pór roku przyjmują zabarwienie pomarańczowe lub różowe.

źródło: Envato Elements, legwan zielony

Komisja zachęca mieszkańców do zabijania legwanów zielonych, kiedy tylko się da

– czytamy w oświadczeniu Florida Fish and Wildlife Conservation Commission. Legwany zielone można zabijać bez dodatkowych pozwoleń.

Legwany zielone to gatunek introdukowany z Ameryki Południowej. Jaszczurki destrukcyjnie wpływają na infrastrukturę drogową Florydy, mogą też przenosić choroby zakaźne, w tym bakterie Salmonelli – podaje „USA Today”.

Licencja na zabijanie jaszczurek jest bezterminowa.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię