Będzie trudniej o zieloną kartę i wizę. Polacy mogą spać spokojnie

źródło: Envato Elements

Administracja Donalda Trumpa wydała rozporządzenie, które znacząco zmniejszy liczbę wydawanych wiz i kart stałego pobytu. Prezydent Stanów Zjednoczonych walczy o zredukowanie liczby zarówno legalnych, jak i nielegalnych imigrantów.

15 października wejdą w życie nowe przepisy, w myśl których wnioski o zielone karty będą odrzucane, jeżeli osoba, która ubiega się o stały pobyt w USA, dostaje pomoc finansową od państwa. Mało tego – wnioski będą odrzucane także w przypadkach, w których zaistnieje prawdopodobieństwo, że osoba ubiegająca się o zieloną kartę będzie się o taką pomoc ubiegać w przyszłości.

Nowe przepisy obejmą także te osoby, które będą chciały sponsorować na zieloną kartę członków rodziny. Zgodnie z rozporządzeniem ci, którzy mało zarabiają bądź ich zarobki pochodzą z niewiadomego źródła i ci, którzy korzystali z pomocy finansowej państwa, nie będą mogli sponsorować przyjazdu bliskich.

Co więcej urzędnicy dokładniej będą prześwietlać kandydatów ubiegających się o wizy do USA. Pod lupę wezmą ich wiek, wykształcenie i posiadany majątek.

Należy podkreślić, że osoby, które choć raz nielegalnie przekroczyły granicę Stanów Zjednoczonych, nigdy nie będą mogły zalegalizować swojego pobytu.

Kliknij tu, by przeczytać całe rozporządzenie.

Zaostrzone przepisy dotyczące wydawania wiz do USA prawdopodobnie nie dotkną Polaków. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher potwierdziła w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”, że wizy do USA będą zniesione dla polskich obywateli. Według obietnic Mosbacher nastąpi to już we wrześniu 2019 roku.

Zniesienie wiz do USA, czyli niekończąca się opowieść. Wszystkie fakty

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię