Chicago: Kolejne zakażenie wirusem Zachodniego Nilu

0
365
źródło: pexels.com

Siedemdziesięciokilkuletni mieszkaniec Chicago zachorował na gorączkę Zachodniego Nilu – chorobę wirusową zaliczaną do gorączek krwotocznych – informuje Illinois Department of Public Health.

To pierwszy w tym roku przypadek zakażenia wirusem w Chicago.

Gorączka Zachodniego Nilu to choroba wywoływana przez wirus Zachodniego Nilu. Wirus od lat występuje w Chicago. W tym roku pierwszy przypadek zachorowania zanotowano stosunkowo późno, bo dopiero pod koniec lipca.

Jak się ustrzec choroby? Najlepszą metodą jest unikanie pogryzień przez komary. Warto zaopatrzyć się w preparat do odstraszania owadów.

Komary zazwyczaj atakują przed zmierzchem i przed południem – owady zaczynają być aktywne ok. godz. 4-5 nad ranem. Podstawą jest odpowiednie ubranie. Wieczorem lepiej zapomnieć o krótkich spodenkach i kusych spódniczkach szczególnie, jeśli planujemy wypoczynek na świeżym powietrzu. Warto spryskać się odpowiednim preparatem odstraszającym komary.

Komary lubią wilgoć, nie cierpią zaś suchego i gorącego powietrza. Warto zadbać zatem o to, by pod naszymi oknami nie stały wypełnione wodą konewki czy kompletnie zalane kwiaty.

W razie wystąpienia objawów choroby, która w swoim początkowym stadium może przypominać grypę, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Skuteczne sposoby na komary. Zobaczcie i podajcie dalej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię