Prezydent Trump zwolnił doradcę do Spraw Bezpieczeństwa Narodowego!

Fot: totalconservative.com

WASHINGTON (AP) – prezydent USA, Donald Trump poinformował opinie publiczną ze  we wtorek ( 10 września) , że zwolnił doradcę ds. Bezpieczeństwa Narodowego Johna Boltona, powołując się na poważne spory w wielu kwestiach politycznych.

Trump napisał we wtorek na Twitterze,  że jego usługi  Boltona nie są już potrzebne w Białym Domu. (AP Photo / Susan Walsh)

W zwiazku z powyższym tweetem Bolton złożył rezygnację dzisiaj rano. Trump powiedział, że „zdecydowanie się nie zgadzał” z wieloma sugestiami Boltona, „podobnie jak inni w administracji”.

Bolton odpowiedział własnym tweetem, który zaproponował zrezygnować w poniedziałek , a Prezydent Trump powiedział:„ Porozmawiajmy o tym jutro ”.

Zwolnienie Boltona zaskoczyło wiele osób w Białym Domu. Na godzinę przed tweetem Trumpa biuro prasowe ogłosiło, że Bolton dołączy do briefingu sekretarza stanu Mike’a Pompeo i sekretarza skarbu Stevena Mnuchina.

Przypomnijmy ze John Bolton w administracji prezydenta Trumpa opowiadał się za zbliżeniem prezydenta z Koreą Północną i był przeciw decyzji Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii.

Bolton został mianowany trzecim doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego Trumpa w kwietniu 2018 r. Po odejściu generała armii H.R. McMastera.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię