Gigant General Mills wycofuje mąkę ze sklepów

0
1109
mąka

General Mills wycofuje mąkę ze sklepów

Firma General Mills zdecydowała się wycofać około 600,000 funtów mąki, Gold Medal Unbleached All-Purpose Flour, ze sklepów w USA. Istnieje obawa, że produkt ten jest skażony bakteriami E. coli 026

E.coli, pałeczka okrężnicy, to bakteria występująca zarówno w jelitach ludzkich, jak i zwierzęcych. Chociaż większość szczepów jest nieszkodliwa, niektóre są patogenne i mogą doprowadzić do ciężkich infekcji – zapalenia opon mózgowych, a nawet sepsy, która w połowie przypadków kończy się śmiercią. Zwykle, zakażenie E. coli przebiega łagodniej i powoduje skurcze żołądka oraz biegunkę. Bakterie mogą być przenoszone przez skażoną wodę lub żywność, a czasami przez kontakt z innymi ludźmi i zwierzętami.

General Mills prosi osoby, które zakupiły Gold Medal mąkę o sprawdzenie daty ważności na opakowaniu. Wszystkie pięciofuntowe opakowania mąki z datą “Użyć do 6 września 2020” powinny być oddane do sklepu, w którym zostały zakupione.
„Każdy konsument zaniepokojony chorobą powinien skontaktować się z lekarzem. Każdy, u którego lekarz zdiagnozował chorobę związaną z E. coli O26, jest proszony również do skontaktowania się z lokalnymi departamentem zdrowia publicznego ”- powiedział przedstawiciel FDA.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię