Brawo Marcin! Mordercze treningi, motywacja i wielki sukces!

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po emocjach jakie zaserwowała nam Joannna Dądelewska swoim udziałem w Runmageddon Global Kaukaz a w North Lake Tahoe w USA „nasz” Marcin Ćwirzeń wystartował w Mistrzostwach Świata Spartan Race.

W mistrzostwach  wzięło udział 5 reprezentantów Polski. Ameryka po polsku najmocniej trzymała kciuki za Marcina Ćwirzenia, który ostatecznie zdobył fenomenalne 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej


Do Tahoe w USA pojechali najlepsi zawodnicy serii Spartan Race z całego świata. Kwalifikacja była przyznawana zawodnikom, którzy zdobyli czołowe miejsca podczas biegów kwalifikacyjnych na swoich kontynentach.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 23 kilometry, usytuowaną pośród gór. Ale to nie wszystko: na trasie zawodnicy musieli się zmierzyć z kilkudziesięcioma przeszkodami.

 

Według uczestników najcięższym odcinkiem było lodowate jezioro do przepłynięcia. Na tym etapie ponad 100 biegaczy zostało wykluczonych z biegu ze względu na wycieńczenie organizmu,  wspomina Marcin Ćwirzeń, zawodnik RMF4RT Gladiators, który uplasował się na 8. miejscu w kategorii 30-34 lata.

Oto jego relacja:

Jejku nie wierze ?? Mistrzistwa Świata @spartanrace w USA North Lake Tahoe ?? 23 km czas 3 godz 20 min i ZOSTAJE TOP 8 ZAWODNIKIEM NA ŚWIECIE W SWOJEK KAT. ???? Nie wiem co napisać gdyż dopiero biegam trzy lata a Spartan 1,5 roku ⚠️ warunki atmosferyczne fatalne start z poziomu Śnieżki i 2500m w górę gdzie ciężko już było oddychać ⛰️
Padający śnieg i straszny wiatr ? gdy dotarłem do pływania w wodzie, rozrbralem się aby ciuchy były suche ( zapiete w zipie worku) gdy wyszedłem z wody nie wiedziałem jak się nazywam a woda miała 3 stopnie ? otwieram polecak i…… Zip się otworzył oraz zalalo ciuchy ubieram w biegu mokre i myśli aby tylko przestały się ręce trzasc i żeby nie wypadły od stukania ? cisne dalej ze szczytu w dół i nagle promienie słońca rozdarly chmury ? wykorzystałem na rozgrzane dłoni co dało mi siłę do walki ? walczyłem z zawodnikiem z Włoch, cała drogę mijalismy się. Docieram do noszenia worka a niespodzianka trzeba nieść dwa ? nakłada na barki jeden a drugiego nie mam już siły więc zagryzam zeby i ciągnie go za sobą….. Mijają metry a mi siły brakuje co chwilę słyszę krzyki „Medyk!!!!!” zawodnicy padali z sił, płacz, lament, ból, gniew , szacunek lecz walczyć trzeba dalej ? końcówka biegu 2 km i doganiam rywala z Włoch pokonuje szybciej przeszkodę i powiedziałem, że już nie oddam miejsca kolejny bieg z workiem, ból łydek ale to już nie ważne, dobiegam do 100 kg opony i przezucam raz, zabieram się do drugiego razu i nie mam sił ( wstaje i ogromny ból pleców), co się dzieje dogania mnie rywal……… W tej chwili wszystko staje się nie ważne, schylam się, krzyk, szarpniecie, zdarte kostki od asfaltu ale mam to!!!! Sprint do ostatniej przeszkody Herkules, wciąganie około 40 kg worka na wysokość i bez zastanowienia wyciągam a opuszczam na szybkości ścierają ręce ? sprint na metę i mam to moje Marzenie TOP 10 A zostaje TOP 8 NA SWIECIE ??
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE ? NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ, ŻE MAM TAKICH WSPANIAŁYCH LUDZI WOKÓŁ? DALIŚCIE MI SILE I MOC DO WALKI ?

Dziękuję moim partnerom, za wsparcie ponieważ to dzięki Wam mogłem się tutaj znaleźć ??
RMF4RT Gladiators
RMF4RT OCR
Margotravel Małgorzata Frejus
GYM Factory Fitness & Squash Center
@intercontinental
Salon Pabich – Renault & Dacia

Przyjaciele za pomoc :
Najlepszy Fizio w Pile i okolicy RECHACTIV BARTEK ?
OREW Gudowo i Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” uwielbiam Was ?
@szkoła podstawowa nr.1 w Trzciance
Ameryka po polsku
TVN24
Dzień Dobry TVN
Redbull

Marcin Ćwirzeń

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię