Polacy bez wiz?! PLL LOT idzie za ciosem!

To już oficjalne! Polskie Linie Lotnicze LOT w 2020 roku otworzą nowe połączenie z Polski do USA

Nowe połączenie bedzie na trasie z Warszawy do San Francisco – ogłosił Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, podczas dorocznej Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Połączenie do San Francisco będzie dwudziestą trasą dalekiego zasięgu w portfolio polskiego przewoźnika.

Jak donoszą media, pierwszy lot PLL LOT z Warszawy do San Francisco wystartuje 5 sierpnia 2020 r.

W poniedziałki i piątki samolot bedzie startował z Lotniska Chopina o 11:35, a w środy i soboty o godz. 17:20.

Rejsy powrotne z Kalifornii w poniedziałki i piątki o godz. 16:25, a w środy i soboty o godz. 22:10 czasu lokalnego.

Podróż samolotem Boeing 787 Dreamliner bedzie trwała około 12 godzin dając m.in. możliwość oglądania Grenlandii z lotu ptaka

W połowie września Rafał Milczarski zapowiedział, że gdy zostaną zniesione wizy dla Polaków do USA, narodowy przewoźnik otworzy nowe transatlantyckie połączenie.

W piątek, 4 października, prezydent Donald Trump wyraził zgodę na włączenie Polski do Visa Waiver Program, rozpoczynając tym samym procedurę umożliwiającą zniesienie wiz.

Wizy do USA dla Polaków zniesione!

Co prawda ostateczna decyzja o przystapieniu Polski do programu Visa Waiver leży teraz w gestii Kongresu, ale wielu specjalistów twierdzi że jest to już czysta formalność.

Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów. Bezpośrednie połączenia generują zupełnie nowy ruch, dlatego liczba ta będzie rosnąć – mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, cytowany w komunikacie.

San Francisco jest czwartym miastem w USA pod względem ilości turystów. Jest to również bardzo ważny ośrodek biznesowy ze względu na  Dolinę Krzemową, w której swoje siedziby mają tacy giganci jak Apple, Twitter, Tesla, Google, Facebook, Yahoo, Intel, Cisco, Adobe, Oracle, Netflix, eBay, Uber.

– Dla mnie rzeczywiście San Francisco wydaje się bardzo atrakcyjne, bo było już wysoko na liście destynacji ze względu na działające tam firmy technologiczne i rosnące znaczenie tego lotniska – mówił Sebastian Mikosz, CEO Kenya Airways i były dwukrotny prezes PLL LOT, w rozmowie z Business Insider Polska.

Opracowane na podstawie BIP

Czytaj także:
Program Visa Waiver – teoria i praktyka

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię