Aplikacje na smartfony mogą Ci pomóc w zrozumieniu, czym jest globalne ocieplenie

Jesteś zwolennikiem technologii i propagatorem tezy a globalnym ociepleniu? 3 poniższe aplikacje powinny znaleźć się w Twoim smartfonie.

Earth-Now

Cena: bezpłatna aplikacja
System operacyjny: iOS i Android

Jeśli jesteś naukowcem klimatycznym – amatorem aplikacja Earth-Now będzie dla Ciebie bardzo przydatna. Jest to aplikacja NASA, która wizualizuje ostatnie dane na temat globalnego ocieplenia, pobierając informacje z satelitów tworząc w ten sposób globus warunków klimatycznych. Kolorowa kula ziemska wskazuje pomiary stanu środowiska. Dzięki tej aplikacji możesz latać wraz z flotą misji naukowych NASA i badać podstawowe parametry planety.

UNFCCC

Cena: bezpłatna aplikacja
System operacyjny: iOS i Android

Jeśli lubisz śledzić politykę ta aplikacja jest dla Ciebie. Zbudowana przez United Nations Framework Convention on Climate Change zawiera zaktualizowane informacje na temat konferencji, protokółów, oraz procesów jak działa UNFCCC w sprawach zmian klimatu. Dzięki tej aplikacji na swoim telefonie możesz uczestniczyć w wydarzeniach UNFCCC na bieżąco. Aplikacja ta oferuje również aktualne wiadomości, kalendarz wydarzeń i inne pomocne linki, dzięki którym będziesz dokładnie wiedział co się dzieje.

WWF Free Rivers

Cena: bezpłatna aplikacja
System operacyjny: iOS i Android

Jeśli lubisz odkrywać świat w wizualno – wirtualny sposób a nie czytać wielostronicowe artykuły ta aplikacja pomoże Ci odkryć świat rzek. WWF Free Rivers pokazuje jak ważne są rzeki dla naszej planety oraz w jaki sposób wpływają na nią działania ludzkie. Jest to aplikacja tzw. rozszerzonej rzeczywistości, która kładzie krajobraz rzek na Twoich rękach. Dzięki interaktywnej części tej aplikacji zobaczysz, jak działają na środowisko, ludzi oraz zapotrzebowanie na energię projekty inżynierii np. zapory wodne, zmiany biegu rzeki.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię