Światowy Ranking Inteligentnych Miast

0
168
Czas czytania około 2 minut

MD Business School w Singapurze zaprezentowała pierwszą edycję światowego „Smart City Index 2019”. W rankingu stanęły 102 miasta, które wykorzystują inteligentne technologie.

„Bycie uznanym na całym świecie za inteligentne miasto ma teraz kluczowe znaczenie dla rozwoju oraz przyciągania inwestycji i talentów. Bycie inteligentnym miastem oznacza bycie na topie”, powiedział w komunikacie prasowym IMD.

Ranking badał i oceniał jak miasta równoważyły i balansowały aspekty ekonomiczne i zastosowania technologiczne oraz jak mieszkańcy tych miast postrzegali tą równowagę i rozwój. Oto pierwsza dziesiątka:

1. Singapur

2. Zurych

3. Oslo

4. Genewa

5. Kopenhaga

6. Oakland

7. miasto Taipei

8. Helsinki

9. Bilbao

10. Dusseldorf

Profesor Arturo Bris, dyrektor Światowego Centrum Konkurencyjności IMD, powiedział, że rozczarowaniem były dwa miasta, które nie znalazły się na liście Londyn i San Francisco.

Przybliżył on również temat inteligentnych miast w porównaniu z biedniejszymi miastami. Powiedział: “Inteligentne miasta rosną i kwitną we wszystkich częściach świata. Inteligentne miasta stają się bardziej innowacyjne, a dzięki temu jest im jeszcze łatwiej wprowadzać kolejne innowacje, a biedne miasta pozostają w tyle. Te miasta będą potrzebować dużo pomocy, aby wejść na drogę inteligentnych rozwiązań i technologii.”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię