Ile wydamy na zakupy świateczne online?

Eksperci obliczyli ile, tak mniej więcej, wydamy na świąteczne zakupy przez internet. Suma powala na kolana!

Otóż, według specjalistów wydamy w tym roku aż … 136 miliardów dolarów na zakupy świąteczne online.

Tak przynajmniej mówią prognozy. Pomimo tego, że okres świąteczny jest o 6 dni krótszy (święto Dziękczynienia obchodzimy o tydzień później) strona Salesforce przewiduje, że sprzedaż online wzrośnie o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W badaniach wykorzystali dane o dokonanych zakupach online przez ponad pół miliarda klientów na całym świecie, zbadali ruch na różnorodnych witrynach e-commerce oraz zankietowali przeszło 10 000 konsumentów na temat ich planów zakupów świątecznych. Na tej podstawie Salesforce wydała raport, w którym przewiduje, że sprzedawcy detaliczni zarobią 136 miliardów dolarów.

Pomimo wojny handlowej między USA i Chinami, zmieniających się schematów rodzinnych i religijnych, minimalistycznego podejścia do życia, kupujący nadal kojarzą okres świąteczny z szałem zakupów.

Jest to dobra wiadomość dla detalistów. Ale czy sklepy są przygotowane na ten wzmożony ruch? Czy są wstanie zapewnić dobry serwis? Czy detaliści wiedzą jak pozyskać większą pulę klientów? Oto jakie sugestie ma Salesforce na te nurtujące pytania.

Wykaż się kreatywnością w mediach socjalnych

Według Salesforce media społecznościowe będą największym kanałem zakupów w tym sezonie świątecznym, szczególnie wśród Gen-Z. Ta grupa demograficzna jest 3,5 razy bardziej skłonna do dokonywania zakupów przez mniej tradycyjne kanały, takie jak Facebook, Instagram, Pinterest, a nawet asystentów głosowych, takich jak Alexa czy Asystent Google.

„Siła mediów społecznościowych jest niezaprzeczalna. Przeciętny klient sprawdza średnio 8 kanałów medialnych zanim zdecyduje się na kupno towaru. Jeśli nie istniejesz na tych platformach ominie cię duży rynek potencjalnych kupujących. Skorzystaj z reklam oferowanych przez powyższe media socjalne, aby dotrzeć do jak największej liczby konsumentów z twoim produktem. Nasze badania wykazały, że 68 procent kupujących otwiera marketingowe materiały otrzymane przez e-mail w okresie przedświątecznym. 20 procent kupujących w różnym wieku twierdzi, że Instagram jest ich ulubionym źródłem inspiracji podczas świątecznych zakupów”

Przygotuj się na wcześniejszy sezon świateczny

Ze względu na to, że Święto Dziękczynienia obchodzone jest dopiero 28 listopada, czyli o 6 dni później niż w latach poprzednich, świąteczni konsumenci rozpoczną poszukiwania prezentów i zakupy o tydzień wcześniej.

Raport przewiduje, że we wtorek i środę przed „Indykiem” o 19% wzrośnie sprzedaż świątecznego towaru. Bądź przygotowany, nie czekaj do Black Friday czy Cyber Monday.

Stwórz oferty dla tych co chcą zacząć zakupy przed 28 listopada. Oferuj zamawianie online a odbieranie w sklepie.

Pomimo tego, że sporo konsumentów rozpocznie zakupy już przed Świętem Dziękczynienia wielu będzie czekać do ostatniej chwili. To dla nich stwórz opcję odbioru w sklepie. Salesforce przewiduje 28-procentowy wzrost wśród kupujących na ostatnią chwilę.

Bądź przygotowany. Klienci lubią oferty

Tam gdzie są oferty są i klienci. 47 procent kupujących stwierdziło, że w te święta kupią tylko produkty w promocji. Kupujący twierdzą również, że kody sprzedaży lub promocyjne są najważniejszym czynnikiem wpływającym na zakupy świąteczne.

Pamiętaj, że podczas okresu świątecznego nie musisz dawać ludziom powodu do robienia zakupów. Powód już mają. Twoim zadaniem jest tylko dać im pretekst, aby wydali pieniądze u Ciebie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię