A jednak! Już w przyszłym tygodniu „lajki” znikną z Insagrama w USA

Najwiekszy koszmar niektórych właścicieli Instagrama staje sie rzeczywistością.

Wyobraź sobie że na Instagramie zarabiasz setki, tysiące a może nawet i miliony dolarów. Każdy wirtualny „like” zamienia się w rzeczywistego dolara i wpływa  na Twoje konto. I nagle znikają publiczne polubienia Twoich postów. Wyobraź sobie, że publikujesz zdjęcie i nikt nie zobaczy, ilu osobom to zdjęcie się podobało. O tym jakie to uczucie, użytkownicy Instagrama w Stanach Zjednoczonych dowiedzą się już w przyszłym tygodniu. Kilka miesięcy po tym, jak INSTAGRAM testował ukrywanie „polubień” w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Irlandii, Włoszech i Brazylii, prezes Adam Mosseri ogłosił dziś na WIRED25, że niektórzy użytkownicy amerykańskiego serwisu Instagram mogą zauważyć ze polubienia ich postów … znikną z publicznego widoku.

Instagram nie jest jedyną firmą, która próbuje usunąć ze swojej platformy publiczne dane dotyczące zaangażowania. Facebook (który jest właścicielem Instagrama), YouTube i Twitter eksperymentowały z usuwaniem wskaźników zaangażowania z ich platform już jakiś czas temu. Jak wcześniej informował WIRED, badacze mediów społecznościowych argumentowali, że kiedy użytkownicy dostosowują swoje treści do wszystkiego, co wzbudza największe zaangażowanie (lub oburzenie), powstaje radykalne środowisko, które sprawia, że ​​zdrowe, szczęśliwe rozmowy są prawie niemożliwe. Według przedstawicieli Instagrama, ukrywanie „lajków” to krok w dążeniu do stania się najbezpieczniejszym miejscem w Internecie.

Jest jeszcze za wcześnie aby ocenić, czy demetracja mediów społecznościowych poprawi zdrowie psychiczne użytkowników ale jeśli się to uda,  to może się okazać, że bedzie to ważny krok do odzyskania użytkowników ktorzy publikowali wartościowe treści ale porzucali platformę ze względu na małe zaangażowanie. A tak swoją drogą, ciekawe jak zareagują na brak „polubień” reklamodawcy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię