10 najlepszych miast w Ameryce ( do zamieszkania )

Mieszkanie w Stanach Zjednoczonych w żadnym wypadku nie gwarantuje dobrego życia. Ale są takie miejsca w USA gdzie prawie wszystkim mieszkańcom żyje się wspaniale.

Oczywiście, że miejsce zamieszkania nie daje gwarancji życiowego powodzenia, ale niektóre miasta mogą pomóc nam w uzyskaniu wyższych społeczno-ekonomicznych osiągnięć.
Jakość życia zależy od wielu czynników. Wymienić tu możemy te najważniejsze jak bliskie relacje i zdrowie osobiste, jak również poziom społeczności lokalnej i naszego zaangażowania w nią, niską przestępczość, silną ekonomię i przystępne ceny.

Strona internetowa 24/7 Wall St., na podstawie danych z U.S. Census Bureau i FBI, stworzyła indeks najlepszych miejsc do zamieszkania w stanach. Oto one:

10. Le Mars, Iowa
Liczba ludności: 9 861
Średni dochód gospodarstwa domowego: 58 063 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 2,0%

Le Mars w stanie Iowa jest jednym z najtańszych miast w Stanach Zjednoczonych. Towary i usługi w tym mieście kosztują średnio około 15% mniej niż w całym kraju. Również średnie zarobki są wyższe niż średnia krajowa. Dzięki temu mieszkańcy Le Mars mają większą siłę nabywczą niż w większości innych amerykańskich miast. Le Mars jest również siedzibą wytwórni lodów BlueBunny.

9. Whitefish Bay, Wisconsin
Liczba ludności: 14 099
Średni dochód gospodarstwa domowego: 111 069 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 1,5%

Whitefish Bay, miasteczko niedaleko Milwaukee nad brzegiem jeziora Michigan, jest najlepszym miejscem do życia w Wisconsin. Wysoka jakość życia w Whitefish Bay jest częściowo wynikiem silnego rynku pracy. Średnia stopa bezrobocia w regionie w ciągu ostatnich pięciu lat wynosi zaledwie 1,5% – mniej niż połowa porównywalnej stopy procentowej w całym kraju wynoszącej 4,1%. Whitefish Bay jest również jedną z najbezpieczniejszych społeczności w kraju, z brutalną przestępczością wynoszącą zaledwie 36 incydentów na 100 000 osób. Dla porównania średnia kraju to 383 przestępstwa z użyciem przemocy na 100 000 osób.

8. Hanover, New Hampshire
Populacja: 8 495
Średni dochód gospodarstwa domowego: 97 422 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 1,2%

Hanover ma wiele zalet. Średni dochód gospodarstwa domowego w wysokości 97 422 USD jest prawie o 40 000 dolarów wyższy niż średnia w USA. Hanower jest także najlepiej wykształconym miejscem w kraju. 81,7% dorosłych mieszkańców tego małego miasteczka posiada co najmniej tytuł licencjata. Mieszkańcy Hanover są również jednymi z najzdrowszych w kraju.

7. Ladue, Missouri
Populacja: 8 591
Średni dochód gospodarstwa domowego: 203 250 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 0,7%

Jedno z najbogatszych miast w Missouri, średni dochód gospodarstwa domowego Ladue jest prawie czterokrotnie wyższy od krajowego dochodu w wysokości 57 652 USD. Ladue jest nie tylko bogatym miastem, ale także niedrogim. W Ladue towary i usługi są średnio o 11% tańsze niż w całym kraju. Dzięki łatwemu dostępowi do pracy w pobliskim St. Louis mieszkańcy Ladue, na ogół nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. W ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie w mieście wynosiło zaledwie 1,8%, co stanowi ułamek stopy krajowej wynoszącej 4,1%. Oprócz atrakcji kulturalnych i miejsc rozrywki w St. Louis, mieszkańcy Ladue mają do dyspozycji nie typowo wysoką, jak dla małych miast, koncentrację restauracji, centrów fitness i rekreacji oraz kin.

6. University Park, Teksas
Liczba ludności: 24 692
Średni dochód gospodarstwa domowego: 211741 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 1,8%

University Park to miasto uniwersyteckie. Jest siedzibą Southern Methodist University, uniwersytetu znajdującego sięw dzielnicy metropolii Dallas-Fort Worth. Prawie każda osoba w mieście, która chce pracować, może. University Park to także bezpieczne miasto. W 2017 roku były tam tylko 44 przestępstwa z użyciem przemocy na każde 100 000 osób. Podobnie jak wiele innych amerykańskich miast uniwersyteckich, University Park oferuje szeroki zakres udogodnień oraz możliwości kulturalnych i rozrywkowych.

5. Grove City, Pensylwania
Populacja: 8 123
Średni dochód gospodarstwa domowego: 46 792 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 0,9%

Grove City w Pensylwanii to niewielkie miasto zrzeszająca około 8 100 osób w zachodniej części stanu. Jest jednym z najtańszych miejsc do życia w kraju, a towary i usługi kosztują około 80% średnich cen w całym kraju. Bezrobocie w Grove City jest jednym z najniższych w kraju, ze średnią pięcioletnią wynoszącą 0,9%. Największe firmy to General Electric i Instron. W Grove City znajduje się również prywatny college chrześcijański.

4. Montecito, Kalifornia
Populacja: 8 984
Średni dochód gospodarstwa domowego: 146 250 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 4,1%

W Montecito 71,8% dorosłych posiada wykształcenie na poziomie licencjata, w porównaniu do 30,9% dorosłych w całym kraju. Montecito, położona jest na wschód od Santa Barbara. Średni dochód jest prawie trzykrotnie wyższy niż w całym kraju, a wskaźnik ubóstwa wynosi 8,0%, co stanowi nieco ponad połowę wskaźnika krajowego.

3. Pella, Iowa
Populacja: 10 243
Średni dochód gospodarstwa domowego: 64 527 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 2,4%

Pella leży na południowy wschód od Des Moines w pobliżu Lake Red Rock.Jest najlepszym miastem do życia w Iowa i jednym z najlepszych w kraju. Miasto ma roczny wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy trochę wyższy niż inne miejscowości na tej liście – 186 incydentów na 100 000 osób, ale jest to cały czas o połowę mniej niż reszt kraju. Typowy dochód gospodarstwa domowego w Pelli jest o 6 800 USD wyższy niż krajowa średnia, a koszty utrzymania są dość niskie. Typowe gospodarstwo domowe w Pella ma 20 000 USD więcej dochodu uznaniowego niż w innych częściach kraju.

2. Beverly Hills, Kalifornia
Populacja: 34 506
Średni dochód gospodarstwa domowego: 103 698 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 3,5%

Beverly Hills jest synonimem blichtru, przepychu i bogactwa. Inspiruje filmy, programy telewizyjne i piosenki o tym, jak wspaniałe jest to miejsce, więc nie powinno być zaskoczeniem, że miasto jest drugim najlepszym miejscem do życia w Ameryce. Ludność tego miasta w południowej Kalifornii jest bogate i dobrze wykształcone. Ponad 62% mieszkańców w wieku 25 lat i starszych ma co najmniej tytuł licencjata, a średni roczny dochód gospodarstwa domowego wynosi ponad 103 000 USD. Miasto ma kilka razy więcej kin, muzeów, ośrodków wypoczynkowych, hoteli i restauracji na mieszkańca niż typowe amerykańskie miasto.

1. West University Place, Teksas
Liczba ludności: 1 567
Mediana dochodu gospodarstwa domowego: 243 226 USD
Pięcioletnia stopa bezrobocia: 1,4%

West University Place, zamożne przedmieście Houston, jest najlepszym przedmieściem – mieścinką do życia w Teksasie i Stanach Zjednoczonych. Bogate miasto i bogaci mieszkańcy. Średni dochód gospodarstwa domowego wynoszący ponad 243 000 USD rocznie jest ponad czterokrotnie wyższy od średniej krajowej. Nie tylko tam się dobrze zarabia, ale kupuje się również taniej. Towary i usługi są o około 5% tańsze niż średnia w całym kraju.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię