Firma z Maywood w Illinois wycofuje 515 tys. funtów wieprzowiny!

Niestety nie wygląda na to żebyśmy mogli odpocząć od informacji na temat wycofywania skażonej lub pochodzącej z niepewnego źródła żywności z rynku. Tym razem firma z Maywood w Illinois wycofuje 515 000 funtów wieprzowiny, które trafiły do sprzedaży detalicznej w naszym stanie. Oto szczegóły:

Morris Meat Packing z Maywood Illinois wycofuje surowe produkty wieprzowe, które trafiły do sklepów na terenie Illinois. Produkty obejmują kotlety wieprzowe, żeberka, schab, podroby, bekon i wiele więcej.

Listę wycofanych produktów można znaleźć klikając TUTAJ  , a zdjęcia etykiet produktów dostępne są TUTAJ.

Departament Rolnictwa ds. Bezpieczeństwa Żywności i Kontroli Departamentu Rolnictwa USA (USDA) otrzymał anonimowy donos, że firma od dłuższego czasu produkuje wyroby wieprzowe po godzinach pracy bez poddania mięsa odpowiednim inspekcjom i kontrolom federalnym.
Produkty, których dotyczy problem, zostały wyprodukowane po godzinach pracy w soboty od 25 listopada 2017 roku do 9 listopada bieżącego roku. Produkty opatrzone są numerem zakładu „EST. 18267.”

Wycofane produkty zostały zakwalifikowane przez USDA jako Class I recall. Jest to poziom najwyższego zagrożenia dla zdrowia. Jak czytamy na stronie FDA Class I oznacza „sytuację, w której istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że użycie lub narażenie na kontakt z danym produktem spowoduje poważne negatywne konsekwencje zdrowotne lub nawet śmierć.”
Konsumenci z pytaniami dotyczącymi wycofania produktów mogą skontaktować się z Frankiem Masellisem, Prezesem Morris Meat Packing, pod numerem (708) 865-8566.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię