Zamordował Polkę z Schaumburga. Prokuratura postawiła mu zarzut morderstwa pierwszego stopnia.

W sobotę w nocy podczas kłótni przy 300 Arbor Glen Boulevard w Schaumburgu, 55-letni Anthony R. Prate zadał swojej dziewczynie, Małgorzacie Daniel, 20 ciosów nożem, a następnie zadzwonił pod numer 911 i poinformował o sprzeczce pomiędzy nim a Małgorzatą. Nadmienił również, ża oboje odnieśli obrażenia w wyniku kłótni.

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili zgon 48-latki. Z powodu obrażeń dłoni i rąk Prate został odwieziony przez Straż Pożarną do szpitala w Schaumburgu. Po opatrzeniu ran został zwolniony i umieszczony w areszcie w celu dalszego przesłuchania. W niedzielę biuro lekarza medycyny sądowej powiatu Cook zakończyło sekcję zwłok i orzekło, że śmierć nastąpiła na skutek 20 ran kłutych. Prokuratura okręgowa powiatu Cook, po zapoznaniu się z wynikami śledztwa,  postawiła mężczyźnie zarzut morderstwa z premedytacją.
Anthony Prate jest optometrystą. Pracuje w klinice The Eye Works w Lake Zurich i Barrington.

1 marca 2011 r. Prate uczestniczył w wypadku w Lake in the Hills, w którym zginęła jego żona, 45-letnia Bridget Prate. Pojazd prowadzony przez Prate przekroczył linię środkową i uderzył w SUV-a po zachodniej stronie Pyott Road, następnie uderzył w drzewo i płot. Prate został oskarżony o niewłaściwe korzystanie z pasów ruchu i otrzymał 120 dni nadzoru za wykroczenia.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię