Bombki, ozdoby z całego świata, grzane wino i przepyszne jedzenie – Christkindlmarket w Chicago

W poszukiwaniu ducha świąt dotarliśmy na Christkindlmarket Chicago!??☃️
Bombki, ozdoby z całego świata, grzane wino i przepyszne jedzenie to tylko część atrakcji tego, wzorowanego na XVI-wiecznych niemieckich targach, bożonarodzeniowego bazaru na Daily Plaza w Chicago.

Christkindlmarket po raz pierwszy został zorganizowany w Pioneer Court w 1996 r. już rok później, w 1997 r. Burmistrz Daley poprosił o przeniesienie festiwalu do Daley Plaza. W tym samym roku bazar przyciągnął ponad 750 000 odwiedzających. Od 1999 r. Christkindlmarket stał się częścią festiwalu Magnificent Mile Lights. W ostatnich latach chicagowski Christkindlmarket stał się największym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Stanach Zjednoczonych, obsługując ponad 1 milion odwiedzających rocznie. W 2016 r. Christkindlmarket rozszerzył się na przedmieścia Chicago i pojawił się również w Naperville.

Bazar znajduje się przy choince Daley Plaza. Na miejscu możemy znaleźć szopkę świateczną, dom Świętego Mikołaja i wiele symboli charakterystycznych dla Świąt Bożego Narodzenia. Można wypić piwo, wino, skosztować pyszne wypieki, kiełbasy, jak również zaopatrzyć się w zabawki i ozdoby świąteczne oferowane przez sprzedawców z Polski, Niemiec, Ukrainy, Austrii. Obecni są również producenci i sprzedawcy lokalni.

Wino z ostrymi przyprawami serwowane w ceramiczym kubku w kształcie buta to tradycja bazaru Christkindlmarket. Jeśli szukasz opcji bezalkoholowych, nie zawiedziesz się: w zasigu ręki jest mnóstwo  ciepłych napojów, takich jak gorąca czekolada, jabłkowy cydr i herbata (spróbuj TeaGschwendner lub Chiya Chai). Na Christkindlmarket znajdziesz mnóstwo niemieckich potraw ulicznych, takich jak currywurst – niemiecka kiełbasa z indyjskimi przyprawami – i kebab w DönerMen. Polecamy spróbowanie różnych kiełbas oraz placków ziemniaczanych z kiszoną kapustą. Jeśli masz ochotę na słodycze, możesz skosztowac powlekanych cukrem prażonych orzechów i pierników, owoców w czekoladzie i smakołyków z marcepanu .

Christkindlmarket Chicago znajduje się przy 50 W. Washington St. i trwa w tym roku od 15 listopada do 24 grudnia 2019 r. Bazar jest czynny codziennie od 11:00 do 9:00 wieczorem. Piątek i sobota od 11:00 do 10:00.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię