Rewolucja w branży budowlanej – domy z drukarki

Dzięki polskiej inwencji koszt budowy domu może spaść o 80 procent.
Inżynierowie z polskiego start-upu REbuild opracowali drukarkę do… betonu. Ich motto to REthink. REarrange. REbuild.

Jest to pierwsza firma na świecie, która wprowadziła automatyczne zbrojenie i podpory do druku 3D w budownictwie. Technologia 3DCP pozwala na szybsze i tańsze konstruowanie budynków. A zautomatyzowany proces przynosi korzyści dzięki spersonalizowanym projektom za ułamek ceny w porównaniu z technikami współczesnymi. Ich technologia pozwala na budowę domu do 80% taniej i 70% szybciej. Ten start-up technologiczny zrewolucjonizował branżę druku 3D w budownictwie 3DCP (3D Construction / Concrete Printing).
Oprócz tego firma posiada know-how w zakresie technologii recyklingu w celu ponownego wykorzystania surowców w procesie budowlanym. Produkty i materiały wykorzystywane przez REbuild mają zaplanowany cykl życia, są przygotowane do recyklingu i budowane z użyciem eko-dodatków.
REbuild tworzy czteroosobowy zespół inżynierów i badaczy, którzy twierdzą, że najważniejsze jest dla nich wdrożyć technologię automatycznego układania zbrojenia i budowy szalunków oraz dalszy rozwój własności intelektualnej (IP).

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię