Świąteczny pociąg CTA – Santa Express

Allstate CTA Holiday Train to jedna ze świątecznych tradycji Chicago. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że świąteczny pociąg zdobiony światełkami, kokardami, zimowymi pejzażami z płaską przyczepą na sanie Świętego Mikołaja służy dwóm bardzo ważnym celom: po pierwsze dostarcza radość i świąteczny nastrój tysiącom podróżujących, jak również dostarcza kosze z jedzeniem do różnych fundacji charytatywnych w Chicago.

Pociąg rozpoczął swoją podróż na niebieskiej linii w 1992 r. Początki były bardzo skromne. Dzisiaj, gdy pociąg wjeżdża na każdą stację, Święty Mikołaj macha do podróżnych ze swoich sań umieszczonych na płaskiej platformie na ktorej swoje miejsce mają również renifery i ozdobione choinki. Tysiące migoczących świateł przypomina nam o tym, że zbliżają się święta. Pasma wielobarwnych świateł są zawieszone wewnątrz dwóch pociągów. Ściany ozdobione są czerwonymi kokardkami, girlandami, światełkami. Elfy Świętego Mikołaja witają podróżnych cukierkami. Sieć CTA znana jest na rynku z tradycji wspierania chicagowskiej społeczności. Każdego roku pracownicy poświęcają swój prywatny czas i pieniądze na zakup artykułów spożywczych i montaż koszy żywnościowych i dostarczania ich do organizacji społecznych w całym mieście. W tym roku zaplanowane jest przekazanie około 500 koszy żywnościowych organizacjom lokalnej społeczności.

Każdy koszyk zawiera wszystkie składniki kompletnego posiłku świątecznego, w tym szynkę w puszce, ziemniaki, mieszane warzywa, mieszankę muffinową, makaron, ser, koktajl owocowy, zieloną fasolę, kukurydzę i deser.

Pociąg przejedzie wszystkie linie „L” pod koniec listopada i grudnia w ramach regularnych połączeń kolejowych. Obowiązują normalne taryfy CTA. Pociąg zazwyczaj kursuje od około 13:00 do 20:00 w weekendy i od 15:00 do 19:00 w wybrane dni powszednie i zatrzyma się na wszystkich stacjach na odpowiednich trasach.

Trasy pociągu i autobusu można na bieżąco sprawdzać na stronie transitchicago.com

#holidaytrain

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię