LYFT oferuje bezpłatne przejazdy dla osób w potrzebie. Brawo!

Firma przewozowa Lyft ogłosiła, że podjęła współpracę z kilkoma organizacjami non-profit, oferując bezpłatne przejazdy osobom na różnych etapach „poszukiwania zatrudnienia”. W komunikacie prasowym firma stwierdziła: „Dla bezrobotnych niezawodny transport na rozmowę kwalifikacyjną to połowa sukcesu”. Program został zaprojektowany specjalnie dla weteranów, osób niepełnosprawnych i osób mieszkających w obszarach o niskich dochodach.

To nie pierwsza taka inicjatywa firmy LYFT. W lipcu 2019 roku Lyft uruchomił program pilotażowy w Seattle, mający na celu pomoc osobom bezdomnym w uzyskaniu dostępu do służb ratunkowych. Firma transportowa sfinansowała wszystkie przejazdy dla osób oferujących schronienie za pośrednictwem King County Family Emergency Shelter Intake Line. Sześciomiesięczny pilot projektu narodził się z ankiety przeprowadzonej przez organizację non-profit Mary’s Place w Seattle, która wykazała, że ​​głównym powodem, dla którego ludzie nie mogli uzyskać dostępu do schroniska w 2018 r. był transport.

Program odniósł sukces i wygląda na to, że Lyft odnowi partnerstwo z Mary’s Place na rok 2020. Przedstawiciele firmy LYFT zaoferowali również 7500 USD w kredytach na przejazdy, które zostaną przyznane przez Mary’s Place Women’s Day Center, aby pomóc klientom uzyskać dostęp do usług i rozmów kwalifikacyjnych. Partnerstwo Mary’s Place jest częścią szerszej inicjatywy o nazwie Lyft City Works, filantropijnego programu, który współpracuje z organizacjami non-profit w całym kraju, aby pomóc społecznościom o ograniczonym dostępie do transportu. Lyft zobowiązał się do przekazania 1 procent zysków lub 50 milionów dolarów, w zależności od tego, która wartość jest większa, na cele charytatywne, które co roku zajmują się kwestiami miejskimi.

Pacific Northwest stał się poligonem doświadczalnym dla inicjatyw filantropijnych zarówno dla Lyft, jak i Ubera. W 2017 roku Uber uruchomił inicjatywę Community Impact Initiative w 2017 roku w Seattle i Portland. Program jest podobny do Lyft, oferując bezpłatne przejażdżki, z których organizacje non-profit mogą skorzystać, aby pomóc wolontariuszom.

Brawo!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię