Z Chicago do Cleveland w mniej niż pół godziny? Hyperloop Chicago

Z Chicago do Cleveland w mniej niż pół godziny? System hyperloop przyjdzie z pomocą!

Parę tygodni temu pisaliśmy o start-upie Hyper Poland, pracującym nad polską wersją hyperloop, dzięki której podróż z Krakowa do Gdańska wyniesie tylko 35 minut. (https://amerykapopolsku.com/2019/12/03/z-krakowa-do-gdanska-w-35-minut-polska-firma-tworzy-przyszlosc-transportu-kolejowego/) . Amerykanie nie pozostają w tyle.

Pierwszy raport opłacalności i sposobu wykonania hyperloop hiper-pętli Chicago został opracowany. Wynik – pozytywny. Zbudowanie systemu hyperloop do przewozu pasażerów między Chicago, Cleveland i Pittsburghem może doprowadzić do stworzenia ponad 900 000 miejsc pracy i wzrostu dochodu o 47,6 miliarda dolarów, czytamy w raporcie wykonawczym Great Lakes Hyperloop Feasibility Study opublikowanym przez Northeast Ohio Areawide Coordinating Agency, która koordynuje wydatki związane z transport regionalny.
„Myślę, że byłaby to świetna okazja do zmiany transportu oraz sposobu życia, pracy i zabawy” – powiedziała Grace Gallucci, dyrektor wykonawczy agencji z siedzibą w Cleveland.
Badanie w Ohio zostało przeprowadzone przez Transport Economics & Management Systems, znaną również jako TEMS – firmę badawczą z branży transportowej. Departament Transportu Illinois i Indiana Toll Road znalazły się wśród agencji współpracujących przy projekcie.
W badaniu przeanalizowano trzy możliwe trasy między Chicago a Cleveland oraz dwie trasy między Cleveland a Pittsburghiem.
Hyperloop to projekt nowego środka transportu pasażerskiego finansowany przez miliardera Elona Muska. Głównym celem projektu jest stworzenie systemu transportowego, który byłby szybki jak transport lotniczy, ale tani jak drogowy. Według założeń kapsuła zabierająca do 28 osób poruszałaby się w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem – do 1% ciśnienia atmosferycznego, co zmniejszyłoby opory powietrza i pozwoliłoby osiągnąć prędkość dźwięku (ok. 1200 km/h).
Kalifornijska firma HyperloopTT jest zainteresowana opracowaniem trasy. Dirk Ahlborn, dyrektor generalny i założyciel HyperloopTT powiedział: „Usuwając powietrze z rury, powstaje środowisko niskiego ciśnienia, podobne do tego, co samolot napotyka na dużych wysokościach. Możesz poruszać się szybciej z dużo mniejszą energią, jeśli nie masz dużego oporu”.
System hyperloop zapewnia również korzyści dla środowiska, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o 143 miliony ton w ciągu najbliższych 25 lat, jak wynika z badań. Ahlborn powiedział, że ludziom łatwiej jest być „zielonym”, jeśli mają zieloną alternatywę, która kosztuje tyle samo lub mniej niż zanieczyszczająca.
Inne trasy hiper-pętli są rozważane w całym kraju i na świecie, w tym w Missouri, Kolorado, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię