Nowa oferta Starbucks już w kawiarniach na terenie Illinois

W 1300 kawiarniach Starbucks w Illinois, Indianie, Iowa, Michigan, Minnesocie, Missouri i Wisconsin od tygodnia możemy zamawiać kawowe pyszności z dodatkiem mleka owsianego.

Firma rozpoczęła serwowanie mleka owsianego w Europie w 2018 roku. W USA do końca 2019 roku mleko owsiane dostępne było tylko w kilku lokalizacjach.
Mleko owsiane powstaje na bazie ziaren owsa i tak naprawdę jest napojem roślinnym a nie mlekiem. Jego zaletą jest obecność beta-glukanu, błonnika rozpuszczalnego, który obniża poziom cholesterolu we krwi i ma pozytywny wpływ na profil lipidowy organizmu. Zawiera również witaminy A i D, B12 oraz żelazo.
Napój owsiany w Starbucks pochodzi z firmy Oatly, szwedzkiego producenta produktów z owsa. Napój z owsa jest popularną „mleczną” alternatywą wśród osób z alergiami na orzechy. Według Good Food Institute – organizacji non-profit wspierającej przedsiębiorstwa z branży roślinnej, sprzedaż mleka z owsa w USA wzrosła o 222% między kwietniem 2018, a 2019.

Starbucks oprócz nowości mlecznej dodał również do swojego menu trzy nowe kawowe napoje: Oat Milk Honey Latte – kawa latte z dodatkiem miodu i gorącego mleka owsianego; Almond Milk Honey Flat White (espresso, miód i mleko migdałowe) i Coconutmilk Latte (Starbucks Blonde Espresso z dodatkiem ciepłek spienionego mleka kokosowego).

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię