6-letni chłopiec chory na białaczkę powitany oklaskami po powrocie do szkoły.

John Oliver Zippay po trzech latach walki wygrał z białaczką. W poniedziałek wrócił do szkoły. Jego koledzy z klasy oraz szkolny personel przywitali go owacją na stojąco.

Kiedy trzy lata temu rodzice Johna Olivera Zippay otrzymali informację, że ich syn jest chory na białaczkę przeżyli prawdziwy szok.
Wszystko zaczęło się w okolicach Halloween 2016 roku, kiedy to 3-letni John upadł i uderzył głową w zagłówek łóżka. Chłopczyka ojciec powiedział, że syna twarz się zupełnie odbarwiła i był letargiczny. Po zbadaniu małego Johna i kilku badaniach krwi lekarze stwierdzili, że ma on najprawdopodobniej formę białaczki.
„To był prawdziwy szok kiedy usłyszeliśmy słowo rak po raz pierwszy. Wszystko po prostu się tam zatrzymało” – powiedział ojciec chłopczyka John Zippay.
Pierwsze 18 dni w szpitalu chłopczyk spędził na badaniach. Wykonano biopsję szpiku kostnego, transfuzję krwi i kilka innych testów potwierdzających wstępną diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Jest to najczęstszy rak dziecięcy. Kolejne trzy lata John Oliver spędził na chemoterapii i innych zabiegach szpitalnych. 
Efekty uboczne wszystkich zabiegów przez które przechodził chłopczyk były tak silne, że nie mógł on wykonywać wielu podstawowych czynności, które dzieci w jego wieku wykonują. Jego frekwencja w chodzeniu do szkoły również ucierpiała. Ale nie jego oceny. Pomimo tego, że nie mógł codziennie uczęszczać do szkoły, John Oliver nie pozostał w tyle pod względem akademickim.
Jego rodzice założyli grupę wsparcia dla syna na Facebooku – Help John Oliver FIGHT Leukemia. Na stronie udokumentowali ostatnie trzy lata walki Johna Olivera z białaczką. 27 grudnia John Oliver otrzymał ostatnią rundę chemioterapii.
„Uważamy się za szczęściarzy i błogosławionych” – powiedział ojciec chłopczyka. „Mieliśmy tak duże wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół, członków naszej społeczności, personelu szkoły i szpitala”.
John powiedział, że naprawdę nie może się doczekać, aż jego syn wróci do normalnego życia i zacznie robić to co zdrowe dzieci powinny robić w tym wieku.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię