Dzisiaj rozpoczęła sie największa doroczna impreza restauracyjna roku, Chicago Restaurant Week

Od 13 lat Chicago Restaurant Week jest jedną z najpopularniejszych imprez odbywających się w naszym mieście. W tym roku od 24 stycznia do 9 lutego będziemy mieli okazję spróbować wspaniałych potraw przygotowanych przez najlepszych szefów kuchni sceny chicagowskiej po bardzo przystępnych cenach.

„Zasłużony status Chicago jako stolicy kulinarnej wynika z różnorodności kultur naszego miasta i pomysłowości naszych szefów kuchni we wszystkich 77 chicagowskich społecznościach” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot w oświadczeniu.

W tegorocznym Chicago Restaurant Week weźmie udział ponad 430 restauracji z Wietrznego Miasta oraz okolicznych dzielnic i przedmieść. Przez 17 dni będziemy mogli delektować się wykwintnymi, wielodaniowymi potrawami z prix fixe menu. Ceny plasować się będą w wysokości od 24 USD za brunch i lunch oraz od 36 do 48 USD za obiad.

„Z dumą prezentujemy wszystko, co mamy do zaoferowania zarówno odwiedzającym, jak i mieszkańcom podczas tego niesamowitego 17-dniowego wydarzenia kulinarnego”, powiedział w oświadczeniu David Whitaker, prezes i dyrektor generalny Choose Chicago.

Wśród ponad 400 restauracji uczestniczących w tygodniu restauracyjnym 50 mieści się na przedmieściach, a 80 uczestniczy po raz pierwszy. Po raz pierwszy na liście znalazły się między innymi takie restauracje jak Maddon’s Post w Wrigleyville, Offshore Rooftop and Bar w Streeterville, Tzuco w River North, Il Culaccino na McCormick Square, La Pizza & La Pasta w Eataly Chicago na River North, Cruz Blanca w West Loop, Indie Cafe w Edgewater, Mesler Chicago w Hyde Parku, Queenie’s Supper Club na Near West Side i Time Out Market Chicago na Fulton Market.
Na tegorocznej liście oprócz standardów kuchni amerykańskiej i europejskiej znajdują się potrawy kuchni afrykańskiej, brazylijskiej, filipińskiej, indyjskiej, wietnamskiej i bliskiego wschodu.

Jak każdego roku również i tym razem Chicago Restaurant Week poprzedził kulinarny wieczór w Field Museum. W czwartek, 23 stycznia, od 6 do 9 pm wśród artefaktów Field Museum ponad 70 szefów kuchni zaprezentowało swoje kulinarne kreacje podczas First Bites Bash. Nie zabrakło również napojów alkoholowych, piwa i wina. Prowadzącymi to wydarzenie będą szef kuchni Thai Dang oraz miksolog drinków Danielle Dang z wyróżnionej nagrodą James Beard Award restauracji HaiSous Vietnamese Kitchen.

Listę restauracji biorących udział w Chicago Restaurant Week znajdziesz TUTAJ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię