Pacjentka z koronawirusem przebywa w szpitalu w Hoffman Estates

Według przedstawicieli AMITA Health St. Alexius Medical Center w Hoffman Estates, il, kobieta ze zdiagnozowanym koronawirusem przebywa na terenie ich szpitala.

„60-kilku letnia Mieszkanka Chicago, 13 stycznia wróciła z Wuhan w Chinach – epicentrum niedawnego wybuchu epidemii. Kobieta w czasie podróży nie miała objawów chorobowych, jednakże w ciągu paru dni od przylotu do USA zostały u niej zaobserwowane symptomy chorobowe związane z koronawirusem. Od pojawienia się w szpitalu – jest leczona w izolatce”, powiedziała Allison Arwady-  komisarz z Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago. Zgodnie z komunikatem prasowym AMITA Health St. Alexius Medical Center Hoffman Estates, stan pacjentki jest stabilny.

Koronawirus,  zidentyfikowany przez chińskie władze, zabił już co najmniej 41 osób, i spowodował zamknięcie miast tuż przed najważniejszym chińskim świętem.

AMITA Health podała w oświadczeniu, że skontaktowała się z niewielką liczbą pacjentów, którzy mogli wejść w kontakt z pacjentem, a placówka jest dobrze przygotowana do opieki nad osobą zarażoną koronawirusem.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię