Mielona wołowina z Illinois wycofana ze sprzedaży

Według United States Department of Agriculture Food Safety and Inspection Service (Departament Rolnictwa USA ds. Bezpieczeństwa Żywności i Kontroli Żywności) około 2 000 funtów produktów z surowej mielonej wołowiny zostaje wycofanych ze sprzedaży z powodu zanieczyszczenie tworzywem sztucznym.

Zanieczyszczony produkt trafił do sklepów w 9 stanach, w tym Illinois. Opakowania z surową mieloną wołowiną mogą być zanieczyszczone przezroczystym, cienkim, giętkim plastikiem.
Wycofywane produkty zostały zapakowane w Chicago w firmie Amity Packing Company Inc. dnia 6 stycznia dla firmy Pre Brands LLC. Zostały następnie wysłane do punktów sprzedaży detalicznej w Illinois, Indianie, Kentucky, Michigan, New Jersey, Nowym Jorku, Ohio, Pensylwanii i Wisconsin.
Wycofywane mięso pakowane było w 1-funtowe próżniowe opakowania z napisem „Pre 95% LEAN / 5% FAT GROUND BEEF” z kodem partii „0060”, kod sprawy „11402” i datą użycia / zamrożenia według daty “01/31/2020.” Dodatkowo folia posiada nadruk „EST. 6916” po prawej stronie opakowania.
Wycofanie mielonej wołowiny z obiegu ogłoszono po tym, jak wpłynęły dwie skargi konsumentów do Pre Brands LLC, twierdząc, że znaleźli jasne, cienkie giętkie plastikowe kawałki w surowej mielonej wołowinie.
The Food Safety and Inspection Service obawia się, że wycofane produkty znajdują się już w domach konsumentów. Wycofane produkty nie nadają się do spożycia, należy je wyrzucić bądź zwrócić do miejsca zakupu.

Amity Packing Co Inc znajduje się przy 4220 S. Kildare Avenue w Chicago.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię