Pierwszy ludzki kompostownik już w maju 2021 roku

Gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee podpisał ustawę o pierwszym ludzkim kompostowniku.

Firma Recompose rozpocznie pracę w maju 2021 roku. Rekompozycja zwłok stanowi alternatywę dla kremacji i konwencjonalnych metod pochówku. Jak czytamy na stronie firmy „rekompozycja – delikatnie przekształca ludzkie szczątki w glebę, abyśmy mogli odżywić nowe życie po śmierci. Nasz system modułowy wykorzystuje zasady natury. Naśladujemy cykle natury i regeneracyjny projekt. Uważamy, że każdy zasługuje na wybór, jeśli chodzi o koniec życia. Dbamy o przejrzystość i uczestnictwo, i wkładamy je we wszystko, co robimy.”
„Każdego roku 2,7 miliona ludzi umiera w Stanach Zjednoczonych, a większość z nich jest pochowana na konwencjonalnym cmentarzu lub poddana kremacji, emitując dwutlenek węgla i cząsteczki do atmosfery. Praktyki te pochłaniają cenne tereny miejskie, zanieczyszczają powietrze i glebę oraz przyczyniają się do zmian klimatu”, czytamy. Według Recompose przekształcając ludzkie szczątki w glebę „minimalizujemy odpady, unikamy zanieczyszczenia wody gruntowej płynem balsamującym i zapobiegamy emisji CO2 z kremacji i produkcji trumien, nagrobków i wkładek grobowych.”

Proces kompostowania będzie trwał nie dłużej niż 30 dni. W tym czasie wszystko, nawet kości i zęby ulegną przemianie. Procesowi kompostowania pomaga idealne środowisko stworzone dla termofilnych drobnoustrojów, które kochają ciepło, oraz pożytecznych bakterii.

Zmarły poddany ich procesowi stworzy około jednego sześciennego jarda gleby, którą rodzina będzie mogła zabrać do domu do uprawy roślin czy drzew.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię