W Illinois co dziesiąty mieszkaniec ma objawy grypopodobne

Przynajmniej tak twierdzi Kinsa Health – firma, która zbiera około 40 000 odczytów temperatury dziennie za pomocą inteligentnych termometrów.
Kinsa przewiduje poziomy chorób zakaźnych w czasie rzeczywistym dzięki szerokiej sieci inteligentnych termometrów i podłączonej do niech aplikacji Kinsa Health. Dzięki tym informacjom jest w stanie oszacować odsetek populacji z gorączką (najczęściej przeziębienia i grypy) w całych Stanach Zjednoczonych.

Badania naukowe niezależnych grup potwierdziły bezprecedensowe wykrywanie i prognozowanie choroby przez Kinsa, a New York Times stwierdził, że firma może wykryć grypę szybciej niż Centers for Disease Control and Prevention.
Według pomiarów Kinsa Health 9,14 procent mieszkańców Illinois ma objawy grypopodobne. Nasi sądziedzi z Michigan 8,9 procent, a w Wisconsin 8,87 procent ludności.
Według Kinsa ludzie są bardziej chorzy niż kiedyś. W skali kraju wskaźnik wynosi 6,69 procent, w porównaniu do 3,86 procent o tej samej porze w ubiegłym roku i 4,34 procent dla typowego sezonu.

Grypa jest to choroba wirusowa zakaźna atakująca głównie układ oddechowy. Jej przebieg jest zazwyczaj ostry. Należy pamiętać, że ignorowanie objawów, niedoleczenie lub powikłania choroby mogą mieć skutki śmiertelne.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię