Pracujesz w branży usługowej? Twoje napiwki należą się tobie a nie twojemu pracodawcy.

To co jest logiczne dla większości z nas, nie było logiczne w świetle prawa. Dopiero ustawa podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera gwarantuje,  że ​​pracownicy są właścicielami swoich napiwków.

Ustawa, która weszła w życie na początku tego roku, zmienia dotychczasową Ustawę o Płacach i Poborze Wynagrodzeń w Illinois (Illinois Wage Payment and Collection Act). Nowe prawo stanowi o tym, że napiwki są własnością pracowników i ich pracodawcy nie mogą ich zatrzymać.

„Ludzie z różnych branż usługowych ciężko pracują na swoje pieniądze, a w wielu przypadkach napiwki stanowią ważną część ogólnego wynagrodzenia”, powiedział Michael Kleinik, dyrektor Departamentu Pracy Illinois. „To prawo nie pozostawia wątpliwości, że napiwki należą do pracowników, którzy je zasłużyli”.

Pracownicy lub pracodawcy, którzy mają pytania dotyczące Ustawy o płacach i poborze wynagrodzeń w Illinois, mogą zadzwonić do Departamentu Pracy stanu Illinois pod numerem 312-793-2800 lub wysłać wiadomość e-mail na adres DOL.Questions@Illinois.gov.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię