Dwie nowe ustawy w sprawie obowiązkowych szczepień w szkołach w Illinois czekają na zatwierdzenie ustawodawców

Jeśli nowe przepisy zostaną wprowadzone w życie, zwolnienia religijne dotyczące szczepionek dla dzieci zostaną zniesione, a szczepionka przeciw HPV będzie obowiązkowa.

Jedna z nowych ustaw ograniczyłaby nie tylko zwolnienia religijne, ale również powody zwolnienia lekarskiego z tytułu szczepień wymaganych do przyjęcia uczniów do wszystkich szkół w Illinois oraz pozwoliłaby uczniom w wieku 14 lat na otrzymanie szczepionek bez zgody rodziców.
Nowe prawo pozwoli tylko w niektórych sytuacjach medycznych na uniknięcie szczepień i przyjęcie do szkoły.

Jeśli nowa ustawa zostanie zatwierdzona, Illinois stanie się szóstym stanem, w którym zwolnienia religijne dotyczące szczepionek dla dzieci zostaną zniesione.
Eksperci medyczni twierdzą, że jedyną skuteczną ochroną społeczeństwa przed chorobami i epidemiami jest wysoki odsetek szczepień – zwykle 95% lub więcej, w zależności od choroby. W USA w ostatnich latach zwiększył się brak zaufania do szczepionek. Wielu rodziców nie ufa składnikom znajdującym się w szczepionkach. Niektórzy winą za wzrost autyzmu obarczają szczepionki podawane dzieciom. Z drugiej strony Światowa Organizacja Zdrowia obwinia niższy procent szczepień za ponowne pojawienie się niektórych chorób, na przykład takich jak odra.
„Szczepienia to najlepszy sposób ochrony dzieci przed licznymi chorobami, które mogą powodować ciężkie choroby i śmierć. W ubiegłym roku USA zanotowało najgorszy wybuch odry od 25 lat, głównie z powodu liczby nieszczepionych osób ”– powiedziała w oświadczeniu Melaney Arnold, rzeczniczka Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois.

Kolejna ustawa wprowadziłaby wymóg przyjęcia szczepień przeciw HPV.
Według Centers for Disease Control and Prevention, szczepionka przeciwko HPV wprowadzona w 2006 roku, może zapobiec około 90% nowotworów wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Szczepienia przeciwko HPV w zależności od wieku dziecka wymagają dwóch lub trzech serii szczepień. Według najnowszych danych CDC w Illinois około 66% uczniów w wieku od 13 do 17 lat otrzymało co najmniej pierwszy zastrzyk z serii HPV.
Nowa ustawa wymagałaby, aby wszystkie dzieci otrzymały pierwszą z serii szczepionkę zanim przejdą do szóstej klasy. Bez pierwszego szczepienia nie zostaną dopuszczone do nauki w klasie szóstej. Otrzymanie całej serię szczepień przeciw HPV uczniowie mają zakończyć przed pójściem do szkoły średniej.
„To jedyna szczepionka, która zapobiega rakowi” – powiedziała przedstawiciel stanu Robyn Gabel, demokratka z Evanston i sponsor ustawy. „Jeśli będzie to część wymogu szkolnego, oczekujemy, że szczepienia wzrosną do 80 lub 90%.”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię