reCharge – nowa, biodegradowalna opona Goodyear regeneruje bieżnik

Goodyear zaprezentował koncepcję opon, która może zrewolucjonizować przemysł motoryzacyjny. Opona nigdy nie wymagałaby wymiany ani rotacji, ponieważ w razie potrzeby regeneruje bieżnik.

Oprócz wyeliminowania przebitych opon i konieczności sprawdzania ciśnienia w oponach, reCharge zostałaby dostosowana do nawyków jazdy i warunków poszczególnych kierowców dzięki połączeniu danych AI i danych telemetrycznych.

Istotą możliwości regeneracyjnych reCharge jest biodegradowalny, płynny związek, który jest ładowany do opon przez specjalnie zaprojektowane kapsułki. Płyn jest wzmocniony mieszanką gumy z mniszka gumodajnego i włókien podobnych do jedwabiu pająka, znanego jako jeden z najtwardszych surowców występujących w naturze. Działanie reCharge polega na wypychaniu tego płynu – pasty na żądanie przez rury na powierzchnię koła, gdzie pasta twardnieje tworząc nowy bieżnik.
Inteligentne algorytmy związane z uczeniem maszynowym i innymi aspektami sztucznej inteligencji analizowałyby dane telemetryczne pojazdu w celu utworzenia indywidualnych profili kierowców. Dzięki tym profilom reCharge dostosowany byłby do tendencji jazdy każdego kierowcy, a dodatkowe funkcje obejmowałyby dostosowanie nawierzchni opon do warunków atmosferycznych.
Innowacyjna mieszanka zasilająca reCharge jest znacznie bardziej przyjazną dla środowiska opcją niż konwencjonalne kompozycje opon. Dzisiejsze opony są utwardzane za pomocą krzemionki lub sadzy, włókna użyte w mieszance reCharge są całkowicie biodegradowalne.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię