Od jutra, 14 marca do końca miesiąca Disneyland Park i Disney California Adventure zostanie zamknięty z powodu koronawirusa

Walt Disney Co. ogłosił w czwartek, że od 14 marca Disneyland Park i Disney California Adventure zamknie swoje podwoje z powodu koronawirusa.

„Chociaż w Disneyland Resort nie zgłoszono żadnych przypadków COVID-19, po dokładnym zapoznaniu się z wytycznymi zarządzającymi gubernatora Kalifornii oraz w najlepszym interesie naszych gości i pracowników, zamykamy Disneyland Park i Disney California Adventure od 14 do końca marca 2020”, powiedziała firma w oświadczeniu prasowym. „Hotele Disneyland Resort pozostaną otwarte do poniedziałku 16 marca, aby umożliwić gościom dokonanie niezbędnych ustaleń dotyczących podróży; Centrum Disneya jak na razie pozostanie otwarte. Będziemy monitorować bieżącą sytuację i postępować zgodnie z radami i wskazówkami urzędników federalnych i stanowych oraz agencji zdrowia. W czasie zawieszenia działalności Disney będzie nadal płacić pensje swoim pracownikom”.

Wiadomość ta była sporym zaskoczeniem, ponieważ kilka godzin wcześniej gubernator Gaven Newsom powiedział, że Disneyland nie były zobowiązany do przestrzegania jego rozporządzenia wobec dużych zgromadzeń w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Newsom zaznaczył, że rozmawiał w środę z dyrektorem wykonawczym Disneya, Bobem Igerem, o obecnej sytuacji.

Jest to czwarte zamknięcie Disneylandu w historii, pozostałe trzy odbyły się po 11 września, po trzęsieniu ziemi w Northridge w 1994 r. i jako żałoba po zamordowaniu JFK w 1963 r.

Jak na razie Universal Studios nie skomentowało sytuacji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię