Coraz większa liczba Amerykanów gotowa jest przejść na dietę roślinną

Badania Yale Programme on Climate Change Communication (YPCCC) i Earth Day Network (EDN) pokazują, że coraz więcej amerykańskich konsumentów zdecydowałoby się na przejście na diety i potrawy bardziej przyjaznych dla klimatu jeśli mieliby łatwiejszy dostępny do większej ilość informacji na ten temat.

Raport „Zmiany klimatu i amerykańska dieta” wykazał, że ponad połowa (51 procent) ankietowanych Amerykanów stwierdziła, że zjadłaby więcej żywności pochodzenia roślinnego, gdyby posiadała więcej informacji na temat wpływu swoich wyborów na środowisko.

Prawie 75 procent ankietowanych Amerykanów podała, że nigdy nie proszono ich o spożywanie większej ilości produktów pochodzenia roślinnego, a ponad połowa rzadko lub nigdy nie słyszała o tym w mediach.
Według raportu ponad połowa Amerykanów jest gotowa jeść więcej warzyw i roślinnych i mniej czerwonego mięsa. Chociaż tylko cztery procent Amerykanów identyfikuje się jako weganie lub wegetarianie, to 20 procent wybiera roślinne alternatywne produkty mleczne około dwa do pięciu razy w tygodniu lub częściej. Mniej więcej ten sam procent decyduje się nie kupować produktów od firm spożywczych, które nie podejmują kroków w celu zmniejszenia swojego wpływu na środowisko.

„Wielu amerykańskich konsumentów jest zainteresowanych bardziej zdrową i przyjazną dla klimatu dietą” – powiedział Anthony Leiserowitz, dyrektor Yale Programme on Climate Change Communication. „Jednak wielu konsumentów z powodu braku informacji na temat, które produkty są lepsze lub gorsze nie decyduje się na nie. Jest to ogromna szansa na komunikację i edukację dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców żywności”.
Amerykanie zidentyfikowali również inne bariery w spożywaniu większej ilości produktów pochodzenia roślinnego, w tym postrzegane koszty, smak i dostępność. Około połowa (49 procent) Amerykanów uważa, że posiłek z głównym daniem roślinnym jest droższy niż posiłek z głównym daniem mięsnym. 63 procent Amerykanów podało, że zjadaliby więcej żywności pochodzenia roślinnego, gdyby opcje te kosztowały mniej, a 67 procent gdyby miały lepszy smak.
„Te dane są sygnałem alarmowym dla ruchu klimatycznego”, powiedziała Jillian Semaan, dyrektor ds. Żywności i środowiska, Earth Day Network. „Hodowla zwierząt jest jednym z głównych czynników napędzających nasz kryzys klimatyczny, musimy dostarczać ludziom odpowiednich informacji, które łączą wybory żywieniowe, hodowlę zwierząt i zmiany klimatu”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię