Dramatyczne doniesienia z Europy. Liczba chorych wzrasta drastycznie.

Sytuacja w Europie robi się coraz bardziej dramatyczna.

Najnowsze dane pokazują, że obecnie na świecie koronawirusem zostało zakażonych ponad 181 tysięcy ludzi. W samych Włoszech prawie 28 tysięcy. W ciągu ostatniej doby zanotowano 3233 nowe przypadki. Trudna sytuacja jest również w Hiszpanii. W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń w tym kraju wzrosła o 1694 nowe przypadki, a ogólna liczba zakażeń zbliża się do 10 tys. Kolejne miejsca w „rankingu” zajmują Niemcy ( 1428) i Francja (1210).

Zarówno Hiszpanie jak i Włosi zostali zobowiązani do pozostania w domach. Wyjątkiem są wyjścia do pracy, do sklepu spożywczego, apteki, a także do  banku i do lekarza.  Wedle ostatnich doniesień, również Francja ogłasiła od jutra ograniczenia w poruszaniu się po kraju, wyjście z domu wyłącznie z pisemnym uzasadnieniem.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce potwierdzono 177 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w poniedziałek 52. Do tej pory zmarły 4 osoby. W całym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte zostały placówki oświatowe oraz kulturalne, kina, restauracje oraz bary. Znacznie ograniczono pracę galerii handlowych, gdzie otwarte są tylko sklepy spożywcze, apeki i pralnie. Granice Polski zostały tymczasowo zamknięte dla obcokrajowców, a wszyscy obywatele powracający do kraju muszą poddać się obowiązkowej 14 dniowej kwarantannie.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię