„Zostańcie w domach” -“shelter-in-place”

Gubernator J.B. Pritzker, ogłosił podczas wspólnej konferencji prasowej z burmistrz Chicago Lori Lightfoot, że wszyscy muszą pozostać w domach.

Zarządzenie ma obowiązywać od soboty od 5PM do 7 kwietnia. Wyłączeni są z niego pracownicy policji, służb miejskich, sklepów, placówek medycznych i innych instytucji, które muszą funkcjonować mimo kryzysu. Oznacza to, że podobnie jak w stanach Kalifornia i NY, mieszkańcy nadal będą mogli chodzić do sklepów spożywczych, do aptek, tankować samochody i chodzić na spacery. Wszystkie drogi lokalne, w tym autostrady międzystanowe i płatne, pozostaną również otwarte dla ruchu.
Gubernator zapowiedział, że zarządzenie będzie egzekwowane.
Burmistrz Chicago Lori Lightfoot zaapelowała by nie robić zakupów na zapas.
Dodała: “Bądźmy razem. Jest czas żeby się zjednoczyć”.
Emily Landon główny epidemiolog z wydziału medycznego University of Chicago, powiedziała między innymi: “Wszyscy przedstawiciele placówek medycznych są przekonani, że jest to jedyna słuszna decyzja. Placówki medyczne muszą się przygotować na najgorsze. Musimy ze sobą współpracować. Ą wy musicie współpracowac z nami. Pamiętajcie, że nie ma na to szczepionek. Nie zbliżajcie się do siebie. Zostańcie w domach”.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię