Gwałtownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem w USA

Do ponad 24 tysięcy wzrosła liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Tylko dzisiaj zanotowano 4536 nowych przypadków.

Prezydent Donald Trump zapowiedział przyspieszenie dostaw sprzętu medycznego dla przychodni i szpitali. Biały Dom i Kongres pracują nad pakietem pomocy finansowej dla Amerykanów, której wartość może przekroczyć 2 biliony dolarów.
Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w USA zbliża się do 300. Najwięcej zmarło w stanach Waszyngton i Nowy Jork. To właśnie w Nowym Jorku najszybciej rośnie liczba zdiagnozowanych infekcji. Przekroczyła ona 10 tysięcy.
Z wielu miejsc w USA dochodzą sygnały o niedoborze masek, rękawic i innych środków ochrony lekarzy i pielęgniarek. Prezydent Donald Trump zapewnia, że dzięki współpracy z sektorem prywatnym dostawy będą docierać tam gdzie są potrzebne. Podziękował też Kongresowi za to, że przygotowuje pakiet pomocy dla firm i pracowników, aby mogli przetrwać kryzys. „Mieliśmy najlepszą sytuację gospodarczą w historii zanim uderzył w nas ten problem. Zrobimy wszystko, by ponownie stanąć na nogi bardzo, bardzo szybko” – mówił amerykański prezydent.
Tymczasem wiceprezydent Mike Pence poinformował, że wraz z żoną poddadzą się testowi na kronawirusa. Decyzję w tej sprawie podjęto po stwierdzeniu infekcji u jednego z pracowników biura wiceprezydenta. Biały Dom poinformował, że pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z Mikiem Pencem.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię