Koronawirus uderza w gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Ponad 3 miliony wniosków o zasiłki dla bezrobotnych!

Koronawirus uderza w gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Tylko w ciągu tygodnia liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 3 miliony.

Szok na rynku pracy został złagodzony przez uchwalony przez amerykański Senat pakiet antykryzysowy. Dziś na Wall Street wyraźne wzrosty.
W ostatnich latach liczba nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wahała się w przedziale od 200 do 250 tysięcy tygodniowo. W ostatnim tygodniu wyniosła ona 3 miliony 280 tysięcy, czyli ponad trzynastokrotnie więcej. Dotychczasowy rekord z 1982 roku wynosił 700 tysięcy.
Ponieważ wiele sektorów amerykańskiej gospodarki zostało niemal całkowicie zatrzymanych, eksperci spodziewali się skoku bezrobocia. Analitycy będą obserwować kolejne tygodnie oraz skuteczność działania uchwalonego w Senacie pakietu antykryzysowego. Zawiera on między innymi zapis, że federalne pożyczki dla firm, które nie będą zwalniać pracowników, mogą zostać umorzone. Na pożyczki te przeznaczono 850 miliardów dolarów. Rozszerzone mają też zostać świadczenia dla bezrobotnych i okres pobierania zasiłku.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię