Prezydent Donald Trump rozważa przymusową kwarantannę dla Nowego Jorku

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że rozważa wprowadzenie przymusowej kwarantanny dla Nowego Jorku i sąsiednich stanów. Region ten stał się epicentrum epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono tam ponad połowę wszystkich infekcji w skali kraju.

Gubernator Andrew Cuomo przekłada o dwa miesiące prawybory prezydenckie.W Stanach Zjednoczonych liczba infekcji przekroczyła 110 tysięcy. 52 tysiące z nich stwierdzono w stanie Nowy Jork. Liczba zgonów wzrosła tam do 728. Podczas konferencji prasowej gubernator Andrew Cuomo ostrzegł mieszkańców, że jeśli będą łamać reguły zwiększenia dystansu społecznego, służby miejskie mogą zacząć stosować mandaty. Cuomo wskazał jednak też na pozytywne sygnały – spadek tempa przyrostu hospitalizacji oraz przyjęć na oddziały intensywnej terapii. Gubernator powiedział, że w stanie Nowy Jork nie będzie warunków do przeprowadzenia zaplanowanych na 28 kwietnia prawyborów prezydenckich. W związku z tym przesunął je na 23 czerwca.
Duża skala epidemii w Nowym Jorku i sąsiednim stanie New Jersey, gdzie stwierdzono ponad osiem tysięcy infekcji, skłoniła wielu mieszkańców aglomeracji nowojorskiej do wyjazdu z miasta. Stany, do których się udają, wprowadzają dla nich nakaz poddania się dwutygodniowej kwarantannie. O wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla Nowego Jorku, New Jersey i części stanu Connecticut powiedział także Donald Trump. Prezydent USA nie wyjaśnił, na czym dokładnie miałaby ona polegać. Poinformował, że decyzję w tej sprawie może podjąć jeszcze dzisiaj.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię