Kwarantanna nie musi być szara i nudna. Udaj się w wirtualną podróż po 5 parkach narodowych.

W obliczu trwającej i cały czas rozprzestrzeniającej się epidemii dystans społeczny i kwarantanna są dobrymi zaleceniami do zastosowania w naszym codziennym życiu. Niestety izolacja może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę niektórych z nas wywołując niepokój, strach a nawet panikę.

Dlatego, też Google Arts & Culture postanowiło wprowadzić trochę słońca i koloru w nasz dzisiejszy ograniczony świat. Dzięki ich kooperacji z pięcioma parkami narodowymi w USA możemy udać się w piękny, kolorowy świat przyrody siedząc bezpiecznie na kanapie. Parki te oferują różnorodną naturę, tereny i widoki. Każdy znajdzie tutaj swój „klimat”.

Zapraszamy w wirtualną podróż pod lodowcach, wulkanach, jaskiniach i kanionach:

Park Narodowy Kenai Fjords, Alaska

Ta wirtualna wycieczka pozwali ci odkryć lodowce, fiordy i góry lodowe na Alasce. Dzięki symulacji możesz udać się w podróż do głębin lodowych szczelin, przepłynąć kajakiem przez majestatyczne góry lodowe, a nawet zobaczyć, jak topnieje lodowiec i jakie skutki ma zmiana klimatu na tym zamarzniętym terenie. Kenai Fjords ma ponad 40 lodowców na Harding Icefield. Twoja wirtualna podróż rozpocznie się od zerknięcia w lodowiec o nazwie Exit, jedynego lodowca dostępną drogą lądową.

Hawai’i Volcanoes National Park, Hawaje

Jeden z najpopularniejszych parków narodowych na Hawajach jest teraz całkowicie dostępny online. Ta wirtualna wycieczka pozwala odkryć rurkę lawową Nahuku, która jest jaskinią utworzoną z płynącej lawy. Podczas tej wirtualnej przygody możesz także podziwiać oszałamiający widok z wulkanicznych klifów przybrzeżnych, „latać” nad aktywnym wulkanem i zobaczyć skutki erupcji z 1959 roku.

Park Narodowy Carlsbad Caverns, Nowy Meksyk

Ten popularny park, położony na pustyni Chihuahuan w południowym stanie Nowy Meksyk, ma ponad 100 jaskiń. Ta wirtualna podróż zabierze cię po parkowych jaskiniach. Zobaczysz niesamowite formacje skalne, a nawet tysiące nietoperzy żyjących w systemie tych jaskiń. Możesz nawet „doświadczyć” życia nietoperza dzięki imponującej symulacji tego parku.

Park Narodowy Bryce Canyon, Utah

Piękne, czerwone i pomarańczowe kaptury tego słynnego pustynnego krajobrazu są w pełni dostępne dla wirtualnego podróżnika. Ta wirtualna wycieczka skupiona jest na Sunset Point. Stąd możesz nacieszyć wzrok niebem przepełnionym gwiazdami, zbliżyć się osobiście do unikalnych formacji skalnych parku, a nawet pojeździć konno po kanionie w zaciszu własnego własny dom.

Dry Tortugas National Park, Floryda


Według strony internetowej National Park Service, ten odległy i niedoceniany park znajduje się 70 mil na zachód od Key West. Dzięki tej wirtualnej wycieczce nie musisz już rezerwować wodnosamolotu ani łodzi, aby się tam dostać. Odwiedź Fort Jefferson z czasów wojny secesyjnej, przepłyń trzecią co do wielkości rafę koralową na świecie, a nawet zanurz się w eksploracji wraku statku z 1907 roku.

Dostęp do wszystkich pięciu parków znajdziesz tutaj:

https://artsandculture.withgoogle.com/en-us/national-parks-service/parks

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię